Матеуш Щурек (Mateusz Szczurek), який з 2013 по 2015 рік обіймав посаду міністра фінансів Польщі, а з 2024 року є членом правління та головним директором з управління ризиками в польському банку розвитку BGK, з 27 липня цього року стане директором Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду.
Про це повідомила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва, передає RMF 24.
«Унікальне поєднання у Матеуша управлінських здібностей та політичного лідерства, а також глибоке знання європейського економічного ландшафту стануть неоціненним внеском у розвиток співпраці Фонду з його європейськими членами», – йдеться у повідомленні.
МВФ уточнив, що з 2016 по 2024 рік Щурек обіймав керівні посади в Європейському банку реконструкції та розвитку, керуючи роботою з макроекономічної оцінки, моніторингу реформ та політичного діалогу в країнах ЄС. У цей період він також був членом першої Європейської фіскальної ради, беручи участь в обговореннях фіскальної бази Європи.
До призначення міністром фінансів Польщі Щурек був головним економістом по Центральній та Східній Європи в ING Bank та обіймав різні економічні посади в банківському секторі. Він також викладав державні фінанси та міжнародну економіку у Варшавському університеті.
Європейський департамент МВФ очолює роботу Фонду з економічної політики та реформ по всій Європі, надаючи політичні консультації, фінансову підтримку та технічну допомогу країнам-членам, у тому числі Україні. Щурек замінить на новій посаді Альфреда Каммера, який йде у відставку з Фонду.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що у середу, 27 травня, до Києва прибула місія Міжнародного валютного фонду для першого перегляду чотирирічної програми розширеного фінансування EFF обсягом $8,1 млрд.