Перший кластер, за яким Україна має синхронізувати законодавство з Європейським Союзом для вступу в блок, можуть відкрити вже 15 червня через скасування вето Угорщиною.
Про це пише Financial Times.
Як зазначає видання, Угорщина повідомила, що дозволить розпочати формальні переговори щодо вступу до блоку України й Молдови. Тепер країни розпочнуть синхронізацію із законодавством ЄС за шістьома кластерами, перший з яких можуть відкрити вже 15 червня.
На першому етапі сторони працюватимуть над узгодженням законодавства в межах першого з шести кластерів, які охоплюють 33 напрямки політики та є частиною процедури вступу до ЄС, зазначили в FT.
Мадяр заявив, що Будапешт готовий підтримати євроінтеграційний шлях України в обмін на укладення комплексної угоди щодо розширення мовних, освітніх, культурних і політичних прав угорської меншини в Україні. Домовленість стала результатом кількох тижнів активних переговорів між Києвом, Будапештом і Брюсселем, а також дипломатичного тиску з боку інших держав ЄС, які закликали нову угорську владу продемонструвати відхід від політики попереднього уряду.
Заступниця міністра у справах Європи Кіпру Марілена Раоуна назвала рішення про офіційний запуск переговорів з Україною та Молдовою «історичним кроком» як для країн-кандидатів, так і для самого Євросоюзу. Вона наголосила, що Кіпр, який зараз головує в Раді ЄС, активно працював із державами-членами для досягнення реального прогресу.
У FT додали, що Угорщина несподівано змінила свою позицію наприкінці зустрічі послів країн ЄС у Брюсселі, що дозволило розпочати термінову підготовку до офіційного відкриття першого переговорного кластеру вже за 11 днів. Один із європейських дипломатів, залучених до процесу, зазначив, що на це рішення чекали дуже довго, а події розвивалися надзвичайно стрімко.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Раді ЄС повідомляли про початок підготовки до офіційного відкриття першого кластеру в рамках переговорів.