Через Ормузьку протоку пройшло рекордних 20 млн барелів нафти з початку війни

Потоки нафти через ключовий судноплавний вузол досягли найвищих показників попри заяви Ірану про закриття протоки

Фото: Getty Images

Танкери продовжують активно перевозити нафту через Ормузьку протоку – обсяги транзиту за вихідні стали найбільшими від початку збройного протистояння.

Про це повідомляє Bloomberg.

За даними відстеження танкерів, зібраними агентством, упродовж п'ятниці, суботи та неділі через протоку пройшли судна із загальним вантажем близько 20 млн барелів сирої нафти. Сам Іран переправив додатково 6 млн барелів у понеділок вранці.

Наведені цифри відображають лише видимі поставки – ті, що фіксуються за сигналами транспондерів. Оскільки під час проходу судна нерідко вимикають їх із міркувань безпеки, реальні обсяги можуть бути суттєво вищими. За оцінкою Центрального командування США, лише в суботу через Ормуз пройшло 17 млн барелів.

Учасники нафтового ринку уважно стежать за обсягами транзиту, адже від кількості суден, що входять і виходять із протоки, залежатиме швидкість та масштаб відновлення видобутку на Близькому Сході. Нинішні показники – близько 6,66 млн барелів на добу – складають майже дві п'яті від довоєнного рівня. Американська оцінка за суботу перевищила б середні довоєнні показники.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що судна можуть проходити Ормузьку протоку вдень і вночі – з увімкненими транспондерами. JMIC змінив попередні рекомендації щодо режиму проходження та попередив про можливі затори й ризик мін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS