Нацбанк оштрафував «Укрпошту» на 2,5 млн.грн

Причиною стали порушення правил платіжного ринку та законодавства про захист прав споживачів під час надання послуг

Фото: flickr.com

Національний банк України оштрафував АТ «Укрпошта» на понад 2,54 млн грн та виніс письмове застереження.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Відповідне рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, оверсайта платіжної інфраструктури ухвалив 22 червня 2026 року. Згідно з офіційними даними, Департамент інспектування НБУ проводив планову перевірку діяльності «Укрпошти» з листопада 2025 року по січень 2026 року.

Фінансове стягнення у розмірі понад 2,5 млн грн призначили через недотримання вимог таких документів:

Постанова Комітету з нагляду набуває чинності відразу після доведення її до відома поштового оператора. Починаючи з цього дня, АТ «Укрпошта» має рівно 14 календарних днів для повної сплати нарахованого штрафу.

Паралельно регулятор виніс компанії письмове застереження. Цей захід впливу пов'язаний із невиконанням нормативів регулятивного капіталу, порушенням правил подання статистичної звітності під час особливого періоду, а також недотриманням вимог до внутрішньої системи управління та умов авторизації небанківських фінансових установ. Ці порушення підпадають під дію постанов Правління НБУ № 64, № 120, № 140, № 190, № 199, № 217 та № 123. Керівництво «Укрпошти» зобов'язане повністю ліквідувати всі зафіксовані інспекторами недоліки та забезпечити стабільну роботу за правилами до 30 вересня 2026 року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Національний банк України визнав генерального директора АТ «Укрпошта» Ігоря Смілянського таким, що не відповідає вимогам щодо професійної придатності, встановленим для керівників надавачів фінансових платіжних послуг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS