Компанія «Грін фьючерс інжиніринг», що спеціалізується на розробці, виробництві та постачанні обладнання для професійних гідропонних систем і керує власною вертикальною фермою у Дніпрі, створила повністю автоматизовану систему управління вирощуванням. Рішення дає змогу контролювати всі ключові процеси без постійного залучення агронома.
Про це AgroPortal.ua розповів CEO компанії Віктор Шулешко.
Поштовхом до створення такого рішення стала відсутність на ринку готових інструментів, які могли б комплексно керувати виробництвом.
«Ми створили так званого електронного агронома, який бере на себе повний контроль над процесами вирощування: від моніторингу до прийняття рішень», – йдеться в повідомленні.
Участь людини зведена до мінімуму: працівники ферми виконують лише базові операції, зокрема висадку та пакування зелені. При цьому всі технологічні процеси контролює система.
Шулешко запевняє, що попри відсутність агрономічного супроводу якість продукції залишається на високому рівні.
Впровадження такого рішення вже дало економічний ефект: операційні витрати знижено на 20%, зменшено собівартість і підвищено якість продукції.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що для українського ринку пшениці на минулому тижні залишалася характерною знижувальна цінова динаміка.