Запровадження вивізного мита на необроблений природний камінь забезпечить щорічні надходження до державного бюджету в розмірі близько 463,2 млн грн.
Про це повідомляє голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Норму про введення мита включено до законопроєкту №15111-д, ухваленого 9 червня, який формально регулює оподаткування цифрових платформ – OLX, Uber, Bolt і Uklon. Мито встановлено на рівні 0,3 євро/кг і діятиме протягом 10 років. Воно поширюється на необроблений і розпиляний граніт, лабрадорит та інші декоративні породи каменю.
Гетманцев назвав хибним підходом вивіз надр за безцінь без належного оподаткування й наголосив, що новий інструмент слугуватиме захисту інтересів держави та детінізації галузі. На його думку, мито не зупинить бізнес, а, навпаки, стимулюватиме тих, хто прагне працювати легально.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що промисловість уже дає 18% доходів бюджету. Ставку роблять на енергетику, виробництво, фармацевтику, ІТ та агросектор.