Президент України Володимир Зеленський провів окремі наради з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем та міністром внутрішніх справ Ігорем Клименком. Під час зустрічей обговорили посилення захисту енергетичної інфраструктури, підготовку до зими та безпекову ситуацію в країні.
Про це президент повідомив у Facebook.
За словами глави держави, разом із Денисом Шмигалем вони визначили першочергові кроки для зміцнення захисту енергетики та стратегічних інфраструктурних об'єктів по всій території України.
«Виконання планів стійкості українських областей і громад повинно відбуватись однаково якісно, і відставання в тому чи іншому регіоні означає загрозу для життя людей», – наголосив Зеленський.
Президент також зазначив, що Україна має важливі міжурядові домовленості у сферах енергетики та відновлення, однак, за його словами, цього недостатньо.
«На сьогодні досягнутих домовленостей недостатньо, тому ми обговорили, на чому саме треба зосередитись найближчими тижнями й місяцями. Україна має стати сильніше, і можемо це забезпечити», – заявив він.
Окремо Зеленський заслухав доповідь міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка щодо роботи системи МВС в умовах повномасштабної війни. Президент подякував працівникам ДСНС, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та всім співробітникам системи МВС за роботу із захисту держави та громадян.
«Є проблеми, і це непросто, але результати міністра внутрішніх справ України у час повномасштабної війни – значні», – підкреслив Зеленський.
Під час наради також обговорили актуальні безпекові виклики та додаткові рішення й ресурси, необхідні для виконання поставлених завдань.
Також відбулася зустріч Зеленського з міністром оборони Михайлом Федоровим. Вони обговорили, що саме вже реалізовано у сфері оборони із визначених завдань і які додаткові організаційні зміни, рішення та домовленості з партнерами можуть додати міцності Україні. Зеленський наголосив, що ключовим викликом в обороні є посилення ППО і захист наших міст і сіл від російського терору безпілотниками різних типів.
За словами президента, має бути продовжена і трансформація всіх процесів в Силах оборони України, які можуть підтримати мотивацію наших воїнів, а також забезпечення бойових бригад особовим складом.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що президент України Володимир Зеленський заявив про зміну політичної стратегії України. Зокрема, глава Української держави анонсував оновлення Кабінету Міністрів і зміну прем'єр-міністра України, посаду якого наразі обіймає Юлія Свириденко.