Сергій Корецький став новим прем'єр-міністром України. Його кандидатуру 16 липня підтримала Верховна Рада.
Про це стало відомо з трансляції телеканалу «Рада».
Призначення Корецького прем'єром підтримали 289 народних депутатів.
Кандидатуру Корецького презентувала Галина Михайлюк, представниця президента України. Вона зазначила, що Корецький народився в місті Луцьк, навчався в Луцькому технічному університеті за спеціальностями «Автомобілі та автомобільне господарство» і «Економіка підприємництва», торік закінчив інститут післядипломної освіти Івано-Франківського національного університету нафти та газу.
«Практичний досвід Сергія Федоровича дозволяє йому здійснити ефективну роботу Кабінету Міністрів», – зазначила вона.
Михайлюк додала, що під його керівництвом Укрнафта збільшила видобуток нафти і газу і стала прибутковою компанією з рекордними фінансовими результатами за роки. Корецький під час виступу до голосування сказав, що чітко усвідомлює: наступна зима може бути ще важчою від попередньої. Він вірить, що ефективність залежить від людей, відповідальності та чесних правил. Ці принципи він хоче принести на роботу в уряд.
«Задачі та виклики національного масштабу. Це потрібний час і потрібне місце, щоб використати всю свою енергію, зусилля та досвід задля блага цілої країни в такий складий момент», – сказав кандидат, додавши, що зробить усе можливе й залежне від нього, щоб бути корисним для своєї держави тут і зараз.
Головні цілі:
Також Корецький пообіцяв підтримувати ветеранів і ВПО та бути відкритим для всіх депутатських фракцій і груп. Він сказав, що програму представить згодом, бо одержав пропозицію очолити уряд лише кілька днів тому. Корецький, коментуючи ймовірне призначення Ігоря Клименка з МВС у Міністерство оборони, сказав, що вкрай високо оцінює його роботу.
«Вважаю, що він сильний, професійний, чіткий і результативний міністр», – сказав він.
Також Корецький анонсував заміну міністра освіти і науки на людину, яка розуміється на всіх рівнях освіти. Важливим пріоритетом назвав підвищення зарплат освітянам. Після голосування в засіданні Ради оголосили перерву орієнтовно на дві години – для формування складу уряду та подальшого його затвердження.
Цього тижня Рада вже почала процес оновлення Кабміну. У вівторок, 14 липня, парламент відправив у відставку прем'єра Юлію Свириденко. Відповідно і весь її уряд пішов у відставку.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Михайло Федоров, який в уряді Свириденко очолював Міноборони, провів брифінг для медіа на тлі акцій протесту в Києві та інших містах України. Учасники цих акцій виступають проти рішення президента України Володимира Зеленського не подавати кандидатуру Федорова на повторне призначення очільником Міноборони.