200 000 грн інвестицій для підлітків: Lytvyn Foundation завершив третій потік школи бізнесу MindCraft

Lytvyn Foundation вибудовує систему - від старту і навчання до пітчингу проєктів інвесторам

Скільки коштує навчити підлітка будувати бізнес? Для студентів школи онлайн-бізнесу MindCraft від Lytvyn Foundation – повністю безплатно. Це принцип, за яким харківський IT-підприємець та меценат Володимир Литвин будує діяльність усіх своїх проєктів.

«В Україні багато підлітків з сильними ідеями. Їм потрібний простір, де ці ідеї можна перетворити на реальні проєкти, навчитися їх розвивати, масштабувати та вести до успіху. MindCraft допомагає молодим людям повірити у себе, свою справу та упевненіше рухатися до мрії», – наголошує Володимир Литвин.

MindCraft – безплатна школа онлайн-бізнесу для підлітків 13–17 років, яку Литвин заснував у межах благодійного фонду Lytvyn Foundation. Третій потік завершився: у ньому навчалися 73 учасники з різних регіонів України, а 37 справжніх бізнесів, створених українською молоддю, взяли участь у фінальному пітчингу.

Гуртки залишилися в минулому

Навчання у школі побудоване так, щоб відрізнятися від класичних гуртків та секцій, де діти переважно отримують теорію. MindCraft робить акцент на практиці у сучасних умовах. 

Третій потік охопив 117 освітніх годин для 73 учнів. Кожен учасник мав змогу відвідати 90 тренінгів, пройти 39 годин навчання та виконати 26 домашніх завдань, а загалом учні завантажили на навчальну платформу 850 робіт. Підлітки працювали над власними проєктами з першого тижня, а кожне рішення треба було представити ментору. Формат – онлайн, що дає змогу навчатися дітям з будь-якого регіону України, зокрема звідти, де якісна позашкільна освіта фактично недоступна.

Наприкінці потоку 37 бізнесів вийшли на пітчинг перед журі. Серед них – 11 IT-сервісів, застосунків і цифрових продуктів, 8 онлайн-магазинів з власними брендами чи нішевими товарами, 8 проєктів у сфері послуг від IT, маркетингу та дизайну до побутових послуг і кібербезпеки, 5 освітніх проєктів і 5 брендів одягу та аксесуарів. Загалом 21 бізнес із представлених на пітчингу пов'язаний з IT-технологіями.

П'ятеро учасників отримали гранти та інвестиції від Lytvyn Foundation загальним обсягом 200 000 грн. Серед них по 25 000 грн отримали:

200 000 грн інвестицій для підлітків: Lytvyn Foundation завершив третій потік школи бізнесу MindCraft

14-річний Степан із Києва розробив освітньо-фінансовий вебзастосунок для підлітків, який допомагає розвивати фінансову грамотність через гейміфікацію і ком'юніті. Його грант піде на технічні сервіси та ШІ;

200 000 грн інвестицій для підлітків: Lytvyn Foundation завершив третій потік школи бізнесу MindCraft

13-річна Асія з Чернівців створила авторський виммельбух для дітей 3–9 років про вибір професії у фізичному і цифровому форматах та отримала грант на розробку MVP і тестування гіпотези.

По 50 000 грн інвестицій від фонду отримали:

200 000 грн інвестицій для підлітків: Lytvyn Foundation завершив третій потік школи бізнесу MindCraft

17-річний Андрій з Києва, який працює над SaaS-сервісом для онлайн-запису клієнтів з можливістю керувати записом;

200 000 грн інвестицій для підлітків: Lytvyn Foundation завершив третій потік школи бізнесу MindCraft

14-річна Софія з села Яворницьке Дніпропетровської області – вона створює застосунок для вивчення англійської граматики через детективні розслідування;

200 000 грн інвестицій для підлітків: Lytvyn Foundation завершив третій потік школи бізнесу MindCraft

17-річний Андрій із Сум розробив AI-сервіс для створення карток товарів для понад 60 000 продавців українських маркетплейсів.

Інвестиція в майбутнє країни

Литвин упевнений, що і зараз, і ще актуальніше це буде після війни, Україні потрібні молоді люди, здатні ухвалювати рішення в умовах невизначеності, збирати команди й запускати продукти з нуля. MindCraft готує саме таких, поки вони ще підлітки і поки звичка думати підприємницьки ще тільки формується.

Lytvyn Foundation будує послідовну систему. MindCraft дає старт і ключові компетенції, хакатони Code The Future забезпечують досвід роботи над реальними завданнями від українського бізнесу з використанням AI, а бізнес-клуб і інкубатор з менторською підтримкою практиків чекають на тих, хто готовий іти далі. Разом це повний цикл від першої ідеї до захисту продукту перед людьми, які самі пройшли цей шлях в Україні.

Також Lytvyn Foundation розвиває ще один напрям: разом з фондом тенісистки Еліни Світоліної запущена спортивно-освітня програма ONE POINT для юних тенісистів 10–14 років, яка поєднує змагання, спілкування з відомими українськими спортсменами та грант 100 000 грн від фонду Литвина спеціально для переможця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS