Василь Володін пішов на угоду зі слідством у справі Чернишова

Колишній член правління «Нафтогазу України» визнав провину, відшкодує збитки та передасть 2,5 млн грн на «Дронопад»

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості з колишнім державним секретарем Мінрегіону та ексчленом правління НАК «Нафтогаз України» Василем Володіним. Один з епізодів справи стосується земельної ділянки в Києві, у провадженні щодо якої також фігурує колишній голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов.

Про рішення суду повідомляє «Слово і діло».

Володін визнав вину у трьох епізодах зловживання службовим становищем та одержання неправомірної вигоди. За сукупністю злочинів суд призначив йому 8 років позбавлення волі, однак звільнив від відбування основного покарання з випробуванням на строк 2 роки 6 місяців.

Крім того, Володіну заборонили обіймати певні посади протягом 2 років 6 місяців і призначили штраф у розмірі 12 тис. грн. Ці додаткові покарання він має відбути реально. Протягом 30 днів після набрання вироком законної сили Володін має перерахувати 340 тис. грн до державного бюджету та 145,7 тис. грн державному підприємству «Укркомунобслуговування». Ще 2,5 млн грн він повинен спрямувати фонду «Повернись живим» на проєкт «Дронопад».

Суд також застосував спеціальну конфіскацію квартири площею 63 кв. м вартістю 2,52 млн грн. За матеріалами справи, Володін одержав її як неправомірну вигоду від забудовника й оформив на довірену особу.

Угода передбачає подальшу співпрацю Володіна зі слідством, однак зміст відповідних зобов'язань не розголошують.

Один з епізодів справи стосується земельної ділянки на вул. Тираспольській, 43, у Києві. У листопаді 2022 року Володін від імені Мінрегіону дозволив ДП «Укркомунобслуговування» укласти значні договори з ТОВ «Сітігазсервіс», пов'язаним із забудовником Сергієм Копистирою. За даними НАБУ і САП, земельну ділянку та розташовані на ній будівлі оцінили майже вп'ятеро дешевше за ринкову вартість. Це давало змогу зменшити кількість квартир, які забудовник мав передати державі. Потенційні збитки оцінювали в понад 1,08 млрд грн.

Реалізацію домовленостей зупинили після арешту земельної ділянки. Слідство вважає, що до підготовки цих рішень був причетний тодішній міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Його також підозрюють в одержанні неправомірної вигоди у вигляді знижки на квартири на понад 14,5 млн грн. Водночас вина Чернишова та інших фігурантів має бути встановлена окремим вироком суду.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що 23 червня Чернишову офіційно висунули підозру у справі про незаконне захоплення землі. Йдеться про ймовірне незаконне надання одному зі столичних забудовників земельної ділянки в Києві під зведення житлового комплексу за заниженою ціною в обмін на знижки на квартири для службовців Міністерства розвитку, яке тоді очолював Чернишов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS