Підсвітка з ЄС: чи вдається Україні реформувати власну енергетику

Що з цього приводу говорить Секретаріат Енергетичного Співтовариства

Фото: pixabay

31 жовтня 2018 року Секретаріат Енергетичного Співтовариства опублікував Щорічний звіт щодо імплементації законодавстваЗвіт») у країнах – учасницях Енергетичного Співтовариства. Звіт, зокрема, містить висновки щодо впровадження законодавчих змін в енергетичному секторі України. Докладніше про те, що зазначається у документі стосовно України, спеціально для Mind розповідає Марина Гріцишина, консультант з правового забезпечення проектів відновлюваної енергетики.

15 грудня 2010 року Україна ратифікувала протокол про приєднання до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Для нашої країни цей документ набрав чинності з 1 лютого 2011 року. Відтоді Україна стала учасником цієї спільноти та взяла на себе зобов’язання щодо імплементації певного переліку законодавчих актів ЄС. 31 жовтня 2018 року Секретаріат Енергетичного Співтовариства опублікував щорічний Звіт щодо імплементації законодавства у дев’яти країнах-учасницях. У прес-релізі до публікації Звіту зазначається, що значний прогрес у імплементації та середній показник імплементації по дев’яти країнах складає близько 43%. При цьому у самому Звіті зазначається, що 100% імплементації – це лише теоретична мета, оскільки дослідження показало, що багато країн впровадило певні загальні елементи законодавчих актів.

Що таке Енергетичне Співтовариство? Енергетичне Співтовариство – це міжнародна організація, створена на підставі Договору про його заснування, укладеного у жовтні 2005 року. Наразі до складу Співтовариства входять країни ЄС та дев'ять інших країн-учасниць: Албанія, Боснія та Герцеговина, Грузія, Косово, Македонія, Молдова, Чорногорія, Сербія та Україна. Головною метою створення цієї організації було розширення внутрішнього енергетичного ринку на сусідні країни шляхом «створення регуляторної та ринкової основи для залучення інвестицій заради стабільного та постійного постачання електричної енергії».

Які головні досягнення України? Основними досягненнями України за 2018 рік відповідно до Звіту можна зазначити наступні:

Над чим ще потрібно працювати? До важливих завдань з реформування енергетичного сектору України, що повинні бути завершені найближчим часом, можна віднести:

Що не було зроблено? Незважаючи на певні досягнення в реформуванні енергетичного сектору в Україні, є певні прогалини, а саме:

Ознайомлення зі Звітом – це завжди можливість зробити висновки щодо головних досягнень і прогресу у певних питаннях, а також щодо подальших планів у реформуванні енергетичного сектору України. Важливо, що незважаючи на певні труднощі, відбувається багато змін у цьому секторі, що наближує енергоринок України до стандартів ринку ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS