Вже кілька тижнів Україна, як і багато інших європейських країн, перейшла в режим суворого карантину. Бізнес зіткнувся з новими реаліями, до яких ніхто не був готовий. Там, де можливо, співробітники почали роботу з дому, а отже всі можливі бізнес-процеси потрібно було терміново перевести в онлайн-режим.
І одна з актуальних проблем при цьому – документообіг онлайн. Адже у більшості компаній автоматизація та модернізація цієї сфери була далеко не пріоритетом. І зараз потрібно вкрай швидко змінювати папірці на електронні документи.
Тамара Кучугурна, директорка з розвитку сервісу обміну електронними документами «Вчасно», розповіла Mind, як це зробити оперативно.
Давайте спочатку розберемось, що не так з паперовими документами і які проблеми вони несуть для компанії.
Подумайте, скільки у вас бізнес-партнерів, клієнтів, постачальників? З ними усіма ви або ваші колеги контактуватимуть через папір. Сюди ж додайте кур‘єрів та працівників пошти.
Затримки в підписанні через доставку
Лист може йти тиждень в один бік. Тож завершеним документ стане за два тижні. Якщо ж у документі помилка і його потрібно перепідписати, цей строк збільшується ще вдвічі. В умовах карантину, коли бізнес несе збитки, касовий розрив, коли послуга або товар надаються зараз, а гроші прийдуть аж за два тижні – неприпустимий! Електронні документи скорочують цей розрив до декількох годин.
Проблема доставки та зберігання паперових документів
Наразі більшість компаній почали свою роботу віддалено. Це означає, що зберігання документів в архівах компанії стає недоступним. Недоступні вашим співробітникам і ті документи, що були підписані раніше.
Дійсно, можна сканувати документи та завантажувати у хмару, у такий спосіб надавши доступ колегам до архіву документів. Однак це рішення, м‘яко кажучи, нераціональне.
Оригінали документів все одно залишаться в паперовому вигляді, а з ними – і всі відповідні проблеми: уповільнення закриття угод, неможливість спільної роботи над документами, проблеми з доставкою і зберіганням.
Зараз всі працюють із дому. Навантаження в інтернет-провайдерів суттєво підвищилося, тому немає гарантії, що у всіх ваших колег та партнерів інтернет дозволить якісно працювати з документами. До того ж при великій кількості документів такий онлайн-архів коштуватиме доволі дорого.
Час співробітників коштує грошей, тож це будуть марні витрати ресурсів компанії в і без того скрутні часи. А чи в багатьох вдома стоїть сканер? Навряд чи. І камери в телефонах не у всіх високої якості.
Отже, що робити? Відповідь очевидна – впроваджувати електронний обмін документами. Він збереже ваші кошти та нерви не тільки під час карантину, а й після повернення до звичного життя.
А далі крок за кроком оптимізуйте вашу роботу. Після першого надсилання ви переконаєтесь, наскільки швидше обмін документами відбувається онлайн.
Та це ще не межа! Продовжуйте автоматизацію та занурення процесів:
Найбільшого ефекту можна досягти при суцільній автоматизації роботи з документами.
Адже зменшення операційної роботи – це вивільнення ресурсів компанії для розвитку. Особливо в умовах кризи.