10 травня відзначається міжнародний день матері. Зазвичай жінка поєднує декілька ролей у своєму житті, разом з тим, вона може бути чудовою мамою. Отже, сьогодні про тих, кому вдається успішно виховувати дітей, а також не забувати про власну самореалізацію.
Ная Новак, Head of PR & Communications 1991 Open Data Incubator, поділилась з Mind кількома ресурсами та ініціативами для активних жінок.
Європейський інститут із гендерної рівності зазначає, що підтримка рівних прав до 2050 року допоможе створити у ЄС понад 10 млн додаткових робочих місць та підвищити ВВП на душу населення приблизно на 10%. Для України ця тема, можлива, ще актуальніша. Ось декілька ініціатив, які надають фінансову, менторську або іншу підтримку молодим лідеркам: науковицям, підприємицям, технічним спеціалісткам.
17 червня – дедлайн подання заявок на участь у премії L’ORÉAL–UNESCO, якою вже третій рік нагороджують молодих українських науковиць, що проводять дослідження в галузі STEM (наука, технології, інженірінг та математика) та активно популяризують науку.
Подати заявку можуть жінки-вчені віком 18-40 років. Кандидатка повинна мати науковий ступінь та публікувати власні роботи у світових наукових виданнях (таких, що індексуються базою Scopus і/або Web of Science).
Три переможниці отримають грошові призи у розмірі 150 000 грн. Премію вручає «L’ORÉAL Україна» у партнерстві з Національною академією наук України під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Заявки приймаються на сайтіпремії.
Goethe-Institut, 1991 Open Data Incubator та громадська організація betterplace запустили менторську програму для жінок-лідерок Civic Tech Sisters. Двадцятеро учасниць з України та Німеччини впродовж півроку спілкуватимуться з десятьма менторками – представницями галузі громадських технологій.
Під Civic Tech команда розуміє будь-які технологічні проєкти, спрямовані на розвиток громадянського суспільства, демократії, прозорої комунікації та співпраці громадян з владними структурами. Серед відомих українцям Civic Tech продуктів – Opendatabot, Штрафи UA, Громадський проект.
Подати свою заявку на участь може засновниця чи лідерка стартапу, представниця громадської організації, активістка тощо – з наявним проєктом у галузі Civic Tech або ж з перспективною ідеєю такого проєкту. Дедлайн подання заявок – 10 травня. Анкету можна заповнити тут.
Безкоштовна освітня програма FemTechAcademy допоможе жінкам вести бізнес онлайн – від пошуку ідеї до запуску та навіть масштабування на нові ринки. Засновниці проєкту Ніна Левчук і Кароліна Атцподіна прагнуть навчити онлайн-підприємництву 10 млн жінок у понад 100 країнах світу. Розпочати планують восени 2020 року, проте потенційні учасниці вже можуть записуватись у список очікування.
Ніна Левчук відповідає за маркетинг корпорації Google у Центральній та Східній Європі. Кілька років тому вона ініціювала запуск Women’s Empowerment Program (програма «Розширення можливостей з Google»), а також першої в Україні Google Academy for Women. Також Ніна є експерткою з особистого бренду для побудови кар’єри і бізнесу. Кароліна Атцподіна – підприємиця, засновниця KRAFT Digital, бізнес-консультантка, ментор бізнес-інкубатора Founder Institute та неприбуткової організації Female Founders.
Продовжуючи тему ініціатив Google слід зазначити, що восени також відкриється набір на кілька стипендій для жінок у технологіях від Women Techmakers. Приміром, цьогоріч стипендія WTM Scholarship for Computer Science & Gaming для студенток технічних вишів Європи, Середнього Сходу та Африки склала 7 000 євро для кожної учасниці.
У дистаційний режим перейшло і ком’юніті жінок в технологічному бізнесі WTECH, засноване Вікторією Тігіпко (TA Ventures, ОМКФ) і Вірославою Новосильною (SLOVA Tech PR). Онлайн-ініціатива отримала назву WTECH Online Bar. Щочетверга на сторінці @wtech.club в Instagram проходять стріми у форматі «питання-відповідь».
Серед гостей останніх трансляцій – Андрій Федорів (WTECH Adviser, фаундер та СЕО FEDORIV GROUP), Тетяна Яловчак (рекордсменка України, альпіністка та перша українка, яка підкорила сім вершин на семи континентах, включно з Еверестом).
Учасниці також мають нагоду проходити менторські сесії з едвайзерами WTECH.
Офлайн-активності організаторки сподіваються відновити з літа або осені, а поки проводять стріми та розвивають закриту платформу для ком’юніті. Як пояснили у WTECH, це приватна соціальна мережа для нетворкінга, яка об’єднає учасниць, амбасадорів та едвайзерів з усього світу. Окрім ділових знайомств та спілкування, користувачки одержать можливість робити запити на бізнес-теми та знаходити партнерів для своїх проєктів. Щоб долучитись до спільноти, потрібно заповнити заявку.
До 31 липня триває програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», у межах якої фінансову підтримку можуть отримати малі та середні підприємства, очолювані жінками і ті, що належать жінкам. Третій раунд заявок приймають до 31 травня, четвертий відкриється 1 липня і триватиме до кінця місяця.
Претендентки мають надіслати грантову заявку встановленого зразка, деталізований бюджет гранту, свідоцтво про державну реєстрацію бізнесу. Також потрібно буде надати фінансову звітність, а для ФОП – засвідчити сплату ЄСВ за минулий рік. Більше умов, зразки документів та контакти розпорядників коштів публікував «Громадський простір».
У каліфорнійській Academy of Interactive Arts & Sciences Foundation до 31 травня триває набір на дві програми підтримки: AIAS Foundation Scholarship Fund та фінансовану корпорацією Intel стипендію WomenIn Scholarship Fund. Обидві стипендії доступні для студенток та молодих фахівчинь ігрової та розважальної індустрії. І якщо знайти виш з державною акредитацією, який готував би розрозбників ігор, в Україні складно, то гейм-девелоперки цілком можуть спробувати свої сили.
Претендентки мають заповнити заявку, долучити рекомендаційні листи та деякі інші документи, а також описати власні напрацювання та обсяг допомоги, якої потребують.
AIAS Foundation функціонує з 2010 року, її підтримують Intel, Oculus/Facebook, Twitch, Amazon Game Studios, FACEIT та багато інший компаній і представників ігрової та розважальної індустрії. Організація також проводить конференції D.I.C.E. Summit та D.I.C.E. Europe та вручає нагороди D.I.C.E. Award.
Також рекомендуємо слідкувати за у соцмережах спільнотами Українського жіночого фонду, платформи She Exports, Дівчата STEM, Creative Women Space, Women Who Code Kyiv та брати участь у вебінарах всесвітньої організації Women Who Code. Ці та інші ініціативні групи швидко пристосувались до умов карантину та готують безліч корисного контенту, який інформує, навчає і мотивує жінок в науці, бізнесі і технологіях.