Допомогти собі: як українці можуть лікуватись онлайн під час війни

Які застосунки забезпечують підтримку здоров'я

Фото: depositphotos.com

Після того як росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, велика кількість людей почала стикатися як з психологічними, так і з фізичними проблемами зі здоров’ям. Постійне емоційне напруження, турбота про себе та близьких, вимушене перебування в підвальних приміщеннях або бомбосховищах – усе це неабияк вплинуло на стан здоров’я населення. Окрім того, мільйони людей були змушені покинути свої домівки та втратили доступ до звичної медицини. Саме тому безліч IT-ініціатив почали створювати сервіси надання безоплатної медичної допомоги для українців, аби зробити медицину найбільш доступною для тих, хто її потребує в цей нелегкий час. 10 корисними ресурсами, що допомагають лікувати українців під час війни, поділився із Mind CEO Doc.ua Гаррі Андреасян.

Як працюють лікарі в онлайн?

Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який ще до війни допомагав пацієнтам знайти потрібного лікаря або клініку, записатися на прийом, здати аналізи, знайти та замовити ліки в аптеці, і зараз продовжує надавати свої послуги та покращує їх.

Тепер сервіс зосередив увагу на допомозі тим, хто переїхав в інше місто або навіть країну і не має змоги отримувати медичну допомогу в уже знайомих клініках та лікарів. Ви й надалі можете як отримати онлайн-консультацію, так і знайти медичну установу або лікаря, які приймають у режимі офлайн у потрібному вам місті.

Також, якщо ви шукаєте, яка з аптек працює поблизу або необхідний вам препарат, вся ця інформація доступна на сайті. При цьому лікарі, які також опинилися серед тих, хто переїхав, завдяки Doc.ua можуть продовжувати свою медичну практику.

Що важливо, Doc.ua запустив чат-бот медичної підтримки в телеграм, який пропонує безоплатні консультації з реальними лікарями без «флуду» та постійних повідомлень іншим людям. Лише ви та лікар. Крім того, щоб проводити консультації, лікар НЕ має бути співробітником Doc.ua. Це може бути будь-який охочий незалежний лікар, що попередньо пройшов верифікацію сервісу та погодився надавати свої послуги безоплатно. Саме такий формат допомагає нам приєднати якомога більшу кількість лікарів різних спеціальностей, аби кожен пацієнт зміг знайти саме того, кого він шукає.

Не зважаючи на те, що доступ та консультації у чат-боті залишаються безоплатними, Doc.ua також наголошує на необхідності підтримки й лікарів у такий важкий час. Саме тому хаб запропонував систему донатів, за допомогою якої ви можете віддячити лікарю за надану консультацію – виключно за бажанням.

При цьому вся сума донату йде напряму лікарю, сервіс Doc.ua не бере собі за це жодних відсотків.

Де знайти психологічну підтримку?

Де знайти лікаря вузької спеціалізації?

Як навчитися допомагати іншим?

Волонтерський проєкт TacticMedAid (Android, IOS) створив навчальний мобільний застосунок, який містить базові рекомендації щодо надання першої домедичної допомоги. Це надзвичайно важливі знання в період воєнного стану, які допоможуть врятувати життя собі або іншим в екстреній ситуації. Однією з основних зручностей застосунка є те, що він працює офлайн, і кожен, кому знадобляться рекомендації щодо надання першої домедичної допомоги, може скористатись ним незалежно від свого місця перебування. TacticMedAid складається з двох основних частин: цивільної та військової. Цивільна частина розповідає про те, як зупинити кровотечу, а військова пояснює алгоритми дій при різних видах травм та поранень в умовах бойових дій. Крім того, відео з їх лекціями доступні й на YouTube.

Українська IT-спільнота стала однією з об’єднувальних складових під час війни: інформаційним фронтом, кібервійськом та навіть медичною й сервісною опорою. Як ніколи важливо, щоб українці залишались такими ж сильними, здоровими і продуктивними – це є основою нашої перемоги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS