Реєстрація домену в Канаді: як?

Особливості, питання, обмеження

Фото: https://pixabay.com/

Українські компанії через війну часто вимушені шукати нові ринки або обирати нове місце для розміщення бізнесу. Одна з країн, що цікавить наших бізнесменів, є Канада. Цього року в цій країні відкрилося три нові ринки. Проте перенесення в Канаду бізнесу чи пошук там зацікавлених контрагентів не завжди виглядає просто. Так, одним з ефективних інструментів залучення канадійців до співпраці є сайт. Проте для цього потрібна реєстрації домену у країні перебування. Як зареєструвати канадський домен, яка процедура та які є труднощі, розповіла Mind менеджерка відділу розвитку бізнесу в LEXTENSIO Адріана Романчук


Знання про те, що таке домен та які переваги він дає, може значно поліпшити присутність вашого бізнесу в інтернеті, особливо якщо ви компанія, яка хоче використовувати вебсайт для збільшення продажів у Канаді. Це важливий компонент вашої унікальної маркетингової стратегії.

Доменне ім'я (фізичне ім'я вебсайту) – це послідовне зазначення буквено-цифрових символів, яке визначає групу онлайн-ресурсів і є частиною відповідної інтернет-адреси. Наприклад, LowCostBus.com чи Marketing.ca. Домен .ca – це національний домен найвищого рівня в Канаді.

Для чого потрібен домен в Канаді?

Реєстрація доменного іменні наддасть вам низку переваг:

Хто може зареєструвати доменні імена .CA?

Канадське законодавство обмежує можливість реєстрації доменного імені нерезидентам і встановлює чіткі вимоги до заявника. Лише фізичні або юридичні особи, які відповідають канадським вимогам щодо присутності, мають право звернутися за реєстрацією доменного імені .CA.

До категорій, які відповідають вимогам присутності належать:

Як зареєструвати доменне ім'я в Канаді?

1. Вибір доменного ім’я.

Складіть перелік доменних імен, які будуть пов’язані з вашою діяльністю та працювати на вас.

Робіть це з огляду на свою цільову аудиторію. Мають значення різноманітні фактори, наприклад географічний (якщо ваш цільовий ринок знаходиться переважно в одній країні або провінції, то можна додати таке позначення в назву, наприклад Footballfans.ontario) або опис типу вебсайту (наприклад, для магазину одягу Luxuryclothes.shop).

2. Перевірка доступності вираного домену.

На офіційному сайті Канадського органу реєстрації в інтернеті (CIRA), який відповідає за контроль реєстрації доменних імен у Канаді, ви можете завжди перевірити доступність вираного домену. Якщо домен уже зареєстрований, ви можете вибрати запропоновану альтернативу або самостійно придумати інше ім’я.

3. Реєстрація.

Реєстрація вашого доменного іменні є офіційним підтвердженням вашого легального використання домену.
Оберіть реєстратора, через якого здійснюватимете реєстрацію свого домену. Вибір залежить від ваших потреб та бюджету. Ознайомитися з переліком сертифікованих реєстраторів можна за посиланням: https://www.cira.ca/ca-domains/registrar-list.

Вам доведеться заповнити форму зі своїм ім'ям та контактною інформацією і надати платіжні дані. Разом із заявою необхідно надати документи, що підтверджують вашу присутність у Канаді.

Дуже часто при реєстрації домену використовують написання як англійською, так і французькою мовами.

Наприклад, WebLegal.ca та WebLégal.ca. Якщо ваш вебсайт лише англійською мовою, але, можливо, в майбутньому ви плануєте вийти на ринок французької Канади, то реєстрація французького перекладу вашого домену є виправданим кроком.

Конфіденційність домену.

Якщо ви не хочете, щоб право власності на домен і ваша контактна інформація були у відкритому доступі, ви можете зазначити це при реєстрації. Практично всі реєстратори доменних імен у Канаді стягують додаткову плату за конфіденційність.

Також не варто забувати, що після реєстрації CIRA може здійснювати перевірку доменного імені, щоб переконатися, що ви все ще відповідаєте вимогам присутності. Якщо ви не підтвердите ваш статус, це може призвести до деактивації вашого доменного імені .CA.

Чи можна зареєструвати домен .CA за межами Канади?

Громадяни Канади, які проживають за межами країни, можуть зареєструвати домен .CA. У такому разі необхідно вказати адресу поточного місця перебування та актуальну адресу електронної пошти на випадок, якщо реєстратор захоче зв'язатися з вами.

Отже, виконавши всього декілька кроків для реєстрації домену, ви отримуєте низку переваг для вашого бізнесу та бренду. Реєстрація доменного імені забезпечить належний рівень захисту вашої діяльності від 1 до 10 років із можливістю поновлення доменного іменні. Зареєструвавши свій домен у Канаді, подбайте про свій бізнес та станьте впізнаваним брендом!

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS