Безпечно інвестувати в нерухомість: що треба знати перед укладанням угоди

І чому не всі придбані об’єкти приноситимуть прибуток

Фото: depositphotos.com

Кожен із нас прагне отримати додатковий дохід від зароблених і накопичених грошей. При цьому багато хто боїться вкладати в криптовалюту, не довіряє бізнесам, які залучають інвесторів, а банки пропонують надто низькі відсоткові ставки за депозитами. Звісно, ще є акції та облігації, але велика кількість людей досі схиляється до думки, що інвестиції в нерухомість як були, так і залишаються найбезпечнішим активом. Принаймні, якщо не для заробітку, то для збереження проінвестованих коштів. Але як обрати об'єкт інвестування? Які критерії вибору об'єкта? Як надійно вкласти, якщо об’єкти нерухомості покупці все ще часто обирають за «картинкою» на сайті забудовника? На ці запитання спеціально для Mind відповідає Володимир Копоть, юрист, автор Youtube-каналу Monitor.Estate.

На написання цієї колонки мене наштовхнуло нещодавнє інтерв’ю з колегою-юристом про безпечні угоди з нерухомістю. Начебто тема говорена-переговорена, але, на диво, не втрачає своєї актуальності.

З чого почати?

Насамперед кожному інвестору варто вивчити та проаналізувати пропозиції на ринку нерухомості, перевірити всі необхідні документи і договори, поцікавитися схемою фінансування та пересвідчитися в легітимності коштів для інвестування. Скажіть, нічого нового, еге ж бо? Але третина угод з інвестування зриваються через неможливість для інвестора підтвердити в банку походження своїх коштів.

Конкретніше про ризики. Де вони можуть ховатися?

Що потрібно врахувати?

На перший погляд інвестування в нерухомість – найкращий варіант збереження коштів без ризиків. Однак він передбачає низку нюансів, про які важливо знати заздалегідь.

Ризик: при виході з інвестиції інвестору повернеться лише «зафіксована» ціна об’єкта.

Ризик: визнання договорів нікчемними. Інвестор залишиться без грошей і без об’єкта інвестування.

Ризик: через неправильно сформований фінансовий план (зумисно або ненавмисно) інвестор недоотримає свою прибутковість з об’єкта.

Ризик: інвестор може втратити всі свої вкладення через недобросовісність забудовника / продавця.

Отже, врахуйте все вищезазначене. Це допоможе примножити капітал. Мало хто має час, знання і можливості для оцінки юридичної законності угоди самостійно, також буває важко порахувати дохідність і мінімізувати ризики. Це «домашнє завдання» за вас ніхто не зробить. Хіба що перевірені юристи з нерухомості та інвестицій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS