Розпочати власну справу непросто, навіть якщо за спиною достатній капітал і досвід. Ще складніше це зробити, маючи обмежені ресурси. Запуск бізнесу часто вимагає значних інвестицій і неправильне планування може призвести до фінансових проблем. Про те, як зекономити на початку підприємницької діяльності, спеціально для Mind розповів Андрій Багрін, керівник команд продажів платформи «OLX Україна».
Якщо ваш бізнес пов’язаний із виробництвом або послугами громадського харчування, вам неодмінно знадобиться відповідне обладнання. Найкращим варіантом стане купівля вживаної техніки. Наприклад, за даними OLX, медіанні ціни на вживану техніку нижчі на 30–40% за аналогічні нові варіанти. Холодильні камери можна придбати в середньому за 5250 грн, у той час, як нові – за 17 500 грн. Це ж стосується апаратів-гриль для шаурми, морозильних камер або, наприклад, техніки для клінінгу – пароочисників, підлогомийних машин, професійних порохотягів.
Ще одним варіантом стане оренда відповідного обладнання. Чимало компаній – постачальників техніки для HORECA пропонують варіанти лізингу на термін від кількох місяців до кількох років, а також сервісне обслуговування.
Також ви можете звернутися до постачальників або виробників, які пропонують програми trade-in. Використовуйте старе обладнання максимально довго, а потім обміняйте його за програмою, щоб компенсувати частину вартості нового обладнання.
Вибір правильних постачальників може суттєво вплинути на успіх бізнесу, забезпечуючи як вигідні умови, так і стабільність постачання.
Підприємці-початківці часто стикаються з проблемами при розподілі бюджету через відсутність досвіду й неправильні пріоритети. Ось типові помилки: недооцінка витрат, переоцінка доходів, надмірні витрати на імідж, неправильне визначення пріоритетів, неправильне використання кредитних коштів та ігнорування постійних витрат.
Кілька порад, що дозволять уникнути помилок при розподілі бюджету:
Використовуючи різноманітні стратегії економії під час відкриття власної справи, ви можете значно зменшити витрати. Ефективне планування та раціональне використання ресурсів допоможуть вам уникнути непотрібних витрат і створити міцну основу для розвитку вашого підприємства.
Основними варіантами залучення стороннього фінансування є гранти, мікрокредити, пільгові кредити, лізинг, спільні підприємства, відстрочка платежів, стартап-конкурси та бізнес-премії. Наприклад, на порталі «Дія.Бізнес» є розділ з усіма чинними програмами фінансової підтримки для підприємців.
Важливо активно шукати можливості, бути відкритим до партнерств та інноваційних рішень, а також постійно вдосконалювати свій бізнес-план для залучення сторонніх ресурсів.