Податкові зміни – 2025: чого чекати бізнесу?

Як державі й бізнесу знайти шлях до балансу

Фото: depositphotos.com

2024 рік став справжнім викликом для бізнесу та платників податків. За даними опитувань, майже 65% підприємців назвали податкову систему «головним гальмом розвитку» і скаржилися на незрозумілі нарахування та бюрократію. Бізнес-омбудсмену подали 1191 скаргу, з яких 61% стосувався податкових питань.

З 1 січня 2025 року Україна впроваджує низку податкових реформ, які переформатують взаємини між державою, бізнесом і громадянами. Планується, що вони стануть стратегічним кроком для зміцнення економіки в умовах війни, де кожна гривня бюджету працює на оборону, відновлення інфраструктури та соціальну стабільність. Що це означатиме для бізнесу, Mind розповів Євген Артюхов, PhD, партнер ASA GROUP.

Які ключові зміни відбулися 2025 року?

1. Податок на прибуток підприємств:

2. Військовий збір:

3. Відновлення ЄСВ (єдиний соціальний внесок):

4. Податок на додану вартість (ПДВ):

Шлях до балансу: чи зможуть бізнес і держава знайти спільну мову?

Оновлені податкові правила – не просто зміни у ставках та обов’язках, а частина ширшої економічної трансформації України. Вони спрямовані на три ключові цілі:

Сьогодні наш головний виклик – знайти рівновагу між фіскальними потребами держави та інтересами бізнесу. Якщо баланс буде порушено, реформи можуть призвести до двох сценаріїв. Позитивного: легалізація економіки, зростання інвестицій, прорив на європейські ринки. Ризикованого: масове закриття малих підприємств, «втеча» капіталу, нові схеми ухилення.

Малий і середній бізнес, який є основою економіки, матиме як нові можливості, так і виклики:

Майбутнє залежить від того, наскільки ефективно вдасться поєднати необхідність наповнення бюджету з підтримкою підприємництва.

В умовах глобальної конкуренції та внутрішніх викликів Україна має створювати передбачувані й вигідні умови для бізнесу, адже саме підприємництво стане рушійною силою економічного відновлення та інтеграції країни у світові ринки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS