Шлях до безвізу: як це було і чого чекати

Які можливості та обмеження принесе лібералізація візового режиму Україна – ЄС

Фото УНIАН

Отримання Україною безвізового режиму з Європейським союзом – це не тільки «козир в колоді» для політичних лідерів і привід для суперечки навколо економічних можливостей, а й величезний бюрократичний шлях, який подолала Україна. Але навіть після введення в дію безвізового режиму на нас ще чекає низка підводних каменів, здатних дещо змінити ставлення українців до настільки довгоочікуваного рішення.

Фінальна стадія

11 травня Рада Європейського союзу остаточно затвердила рішення про надання громадянам України безвізового режиму. Раніше комітет постійних представників Євросоюзу (Coreper) 26 квітня ухвалив скасування віз для громадян України. Це – останні рішення владних органів ЄС, які стояли на шляху до схвалення безвізу для України.

Що залишилось

17 травня в Страсбурзі має пройти процедура підписання законодавчого акту про надання Україні безвізового режиму з ЄС.

Наступний крок – публікація документа в офіційному виданні Європейського союзу.

Остаточне набрання чинності безвізовим режимом – через 20 днів після публікації.

При дотриманні графіка офіційний старт роботи безвізу для України – 11 червня.

Як це буде

Громадяни України отримають можливість для туристичних поїздок в країни Шенгенської зони без віз не довше ніж на 90 днів протягом кожного півріччя (180 днів).

Можливі додаткові вимоги при перетині кордону

Непопулярні обмеження

«Вади перекладу»

Безвізовий режим з ЄС тягне за собою скасування віз з країнами Південної Америки і Азії, які теж мають безвізовий режим з Європою. Український МЗС поквапився оголосити, що таким чином українці отримають можливість відвідувати понад 100 держав.

Насправді з кожною з цих країн Україні доведеться укладати окрему угоду щодо безвізового режиму. Факт аналогічних відносин з ЄС жодним чином не впливає на автоматичну лібералізацію з третіми країнами.

Хто виграє від безвізу:

Хто програє від безвізу:

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS