Щоб залишатися в лідерах, власники глобальних бізнесів постійно шукають інноваційні способи збільшити прибутки, автоматизувати виробництво і звести до мінімуму витрати. Часто найбільша проблема – знайти необхідний талант на місцевому рівні.
Ігор Ткач, технічний директор української ІТ-компанії Daxx з розробки ПЗ та послуг консалтингу спеціально для журналу Forbes розповів про способи створення успішної команди для дистанційної співпраці.
Ткач називає Україну місцем, де розвиваються технологічні таланти, і радить їх шукати саме тут.
У 2017 році Global Sourcing Association визнала Україну країною року завдяки активному розвитку технологічної екосистеми і розумному співвідношенню ціни і якості в галузі дистанційного управління компаніями.
Щороку понад 36 000 спеціалістів закінчують місцеві університети зі ступенями в області ІТ-дисциплін. Крім того, регіональні технічні співтовариства регулярно запускають освітні програми з нових дисциплін, таких як штучний інтелект, наука про дані, блокчейн та ін. Очікується, що до 2020 року обсяг ринку української ІТ-індустрії досягне позначки $5,7 млрд.
Станом на 2016 рік ця галузь охоплює понад 1000 компаній з розробки ПЗ і 2000 стартапів, ряд з яких є дуже успішним – Grammarly, PetCube, Gitlab, Jooble, Readdle, Chanty.
Країна також піднялася в рейтингу «Простота ведення бізнесу» Світового банку з точки зору загального бізнес-середовища і зростання прямих іноземних інвестицій.
Ще один рейтинг, Глобальний Інноваційний Індекс, розмістив Україну в топ-50 інноваційних центрів. Тож не дивно, що країна залучила понад 100 глобальних техно-гігантів, включаючи Microsoft, IBM, Samsung і Wargaming для створення центрів досліджень і розробок.
При виборі партнера з розробки програмного забезпечення для вашого бізнесу оцініть кожен з цих аспектів:
Перший крок до створення команди – це переговори про співпрацю з вашим партнером. Я пропоную використовувати випробувану нами ефективну 3-крокову схему опитування, яка включає початкову співбесіду, завдання на тестування (повинні займати не більше 4 годин) та технічне інтерв'ю до остаточного рішення.
Під час співбесід переконайтеся, що кандидат згоден з цінностями вашої компанії і розуміє бізнес-домен, в якому ви працюєте. Спробуйте проілюструвати ситуації, коли ваш кандидат повинен вирішувати термінові завдання, щоб дізнатися, чи зможе він/вона визначити пріоритети і швидко реагувати на зміни.
Переконайтеся, що ви наймаєте гнучких і високотехнологічних людей, які поділяють ваші цінності.
Український ІТ-ринок досить насичений, а конкуренція за технічний талант висока. Щоб залучити найкращих професіоналів, вам потрібно запропонувати їм хороші умови.
З мого досвіду, українські розробники більш схильні приймати пропозицію про роботу, коли отримують можливість займатися складними завданнями, працювати зі свіжим технологічним стеком, заробляти конкурентну зарплату і мати достатній рівень робочого навантаження.
Загалом, процес занурення зазвичай займає 3-5 днів. Ви маєте переконатися, що все готово, щоб ваша українська команда почала нову роботу, починаючи з установки інфраструктури і намічаючи обов'язки на наступні тижні. Встановіть для своєї команди пробний період, щоб виміряти їх продуктивність і побачити робочий процес.
Ключовим елементом управління дистанційними командами є підтримка почуття цілісності. Організуйте регулярні зустрічі і щорічні відрядження, щоб бути в контакті з вашими розробниками. Запитайте їх думку про розробку продукту і включіть їх в процес прийняття рішень. Примусьте їх відчувати себе невід'ємною частиною успіху вашої компанії.
Ефективне і узгоджене спілкування дозволить підтримувати високі стандарти у вашій команді дистанційних розробників. Регулярні зустрічі і незаплановані поїздки на місце дадуть вам чітке уявлення про те, що було зроблено, і розробити нові ідеї для подальшого вдосконалення.
Щоб полегшити взаємодію з вашою командою, використовуйте інструменти для відстеження виконання завдань, спілкування, відеоконференції.
Завдяки правильному вибору партнера і команди розробка ПЗ в Україні може виявитися ще більш рентабельною і продуктивною, ніж на місцевому рівні. У країні є все необхідне, щоб стати глобальним технологічним центром – сильна технологічна освіта, великий пул талантів, люди з відкритими думками і технологічна екосистема, яка швидко розвивається.