Наші в Лісабоні: 5 найцікавіших українських стартапів на Web Summit (ВІДЕО)

«Вічні» канцтовари, «BlaBlaCar для посилок», «Тіндер для геймерів» та інші оригінальні технологічні розробки

Фото: startupleague.online

З понад 1800 стартапів, представлених на Web Summit у Лісабоні, близько 40 мають українське походження. Переважна більшість знаходиться на ранніх стадіях, проте є і такі, що за останній рік набули чималого розвитку. Mind поспілкувався з вітчизняними підприємцями та дізнався, які продукти вони представляють на міжнародній технологічній арені.

Nuka

Наші в Лісабоні: 5 найцікавіших українських стартапів на Web Summit (ВІДЕО)

Nuka має два основних продукти – «вічні» блокнот та олівець. «У блокнота спеціальні сторінки, які не рвуться і повністю водонепроникні. У ньому можна писати будь-якою ручкою і потім витирати. Тобто блокнот витримує нескінченну кількість переписувань», – розповідає  Євген Шило, співзасновник стартапу Nuka. 

«Вічний» олівець оснащений спеціальним наконечником, який «пише» металом. І відповідно «грифель» ніколи не закінчується.

У жовтні Nuka відправили 10 олівців зі спеціальним дизайном до стратосфери. Вони досягали відстані 35 км (21,7 милі) над Землею, повернулися – і тепер їх розігрують на сторінці стартапу в Instagram. Наступного тижня підприємці планують розпочати краудфандинговий збір коштів на Kickstarter.


TravelPost

Наші в Лісабоні: 5 найцікавіших українських стартапів на Web Summit (ВІДЕО)

TravelPost – український сервіс, який допомагає доставити посилку разом з мандрівниками. У так званого «BlaBlaCar’у для посилок» станом на 1 листопада 2018 року вже 60 000 користувачів, переважно з України. За останні півроку було опубліковано близько 28 500 пропозицій і 6500 прохань доставити посилку.

«Подорожуючі можуть заощаджувати на поїздках. Наприклад, коли ви їдете з Лісабона до Києва, то можете опублікувати дані про поїздку на нашій платформі, вказати максимальну вагу і розмір вантажу, який могли би з собою взяти. З іншого боку, людина, яка має бажання відправити з Лісабона до Києва посилку (і ви співпадаєте за всіма параметрами: вага, дата), може попросити вас через наш сервіс перевести її пакунок. І заплатити за це невелику винагороду. Тож витрати на подорож зменшуються», – розповідає співзасновник та CEO TravelPost Ярослав Львович.


ArtSense

Наші в Лісабоні: 5 найцікавіших українських стартапів на Web Summit (ВІДЕО)

ArtSense – онлайн-платформа, на якій творці цифрового мистецтва мають змогу публікувати свої роботи та легко знаходити аудиторію з усього світу.

Користувачі можуть виражати своє захоплення, винагороджуючи митців реальними грошима за один клік. Засновники ArtSense переконані, що добровільна фінансова підтримка любителів мистецтва з усього світу спонукатиме авторів продовжувати свою творчість.

«Ми просуваємо ідею філантропії в мистецтві. На нашу думку, все, що користувачі завантажують, має бути безкоштовним і відкритим», – каже Богдан Маліжев, співзасновник ArtSense.

ArtSense знаходиться на стадії бета-тестування. Застосунок доступний, якщо відправити запит на сайті Artsence.me.


StaffBot

Наші в Лісабоні: 5 найцікавіших українських стартапів на Web Summit (ВІДЕО)

StaffBot – telegram-бот, який розробили юристи Juscutum спільно з українською компанією у сфері продакшен Radioaktive Film. За допомогою бота можна укладати контракти з акторами та впорядкувати діяльність кастинг-менеджерів за рахунок невеликої CRM-системи.  

Бізнес-модель стартапу передбачає стягувати з акторів щомісяця $1,9 абонплати за можливість створення власного профілю і доступу до інтерактивного кастингу, та від $10 до $30 на місяць – з кастинг-менеджерів.


GameTree

Наші в Лісабоні: 5 найцікавіших українських стартапів на Web Summit (ВІДЕО)

GameTree – безкоштовний застосунок для пошуку друзів і створення сильних ігрових команд, або «тіндер для гравців», як описують його представники проекту.

Для підбору гравців і рекомендацій щодо ігор використовується машинне навчання та психологія особистості. Остання базується на типології Майерс Бриггс – популярній метриці психології особистості, створеній на основі Теорії когнітивних функцій Карла Густава Юнга.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS