У 2016 році CEO проекту Picolor Максиму Вовку спала на думку ідея створити пристрій, який міг би замінити собою стоси художніх матеріалів, що роками накопичуються в майстернях художників, дизайнерів і представників інших творчих професій. Принцип накопичення простий: цей рожевий тепліший, а цей – на півтону холодніший, а ці два тюбики на вигляд однакової охри дають різний тон при однаковому освітленні. А якщо замінити все це одним високотехнологічним пристроєм?
Своєю ідеєю Максим поділився з інженером Олегом Половінчаком – так припущення перетворилося на справжній проект, до якого приєдналися розробник ПЗ Олександр Леонець й інженер-розробник Іван Норкін. Разом вони взялися за створення прототипу пристрою, аналогів якому не було ані на українському, ані на зарубіжному ринку.
«На створення першого прототипу витратили рік і близько 5000 грн», – згадує Олег Половінчак. Відтоді девайс тричі модифікували.
Для пристрою було написано інтуїтивно зрозумілий застосунок для смартфона, що дозволяє вибрати бажаний колір. Зв'язок девайса і застосунку відбувається за допомогою технології Bluetooth.
Свою розробку українці вирішили розмістити на Kickstarter, де проект мав великий успіх. Потрібну суму ($20 000) вдалося зібрати лише за п'ять днів, а наразі 310 бекерів «задонатили» понад $40 000.
До того ж практично відразу проект отримав позначку Project we love, яку платформа надає найцікавішим ідеям.
«Ми запускалися як українська компанія, не використали жодних американських юросіб. Для нас це важливо», – зазначив Олександр Леонець.
За словами розробників, Picolor здатен змішати близько мільйона кольорів, однак не всі вони помітні неозброєним оком.
«Іноді буває складно при змішуванні вручну ідеально повторити потрібний колір, а Picolor дозволить легко зробити це», – пояснює Олег Половінчак. Головне – зберегти спеціальний код, який ви використовували при попередньому змішуванні.
До того ж набагато простіше купити п'ять кольорів (з яких пристрій змішує фарбу), ніж десятки. За допомогою 1 мл пігменту можна покрити фарбою кілька аркушів формату A4.
Стартапери впевнені, що їхній пристрій допоможе не лише людям творчих професій, а й у більш утилітарних речах: наприклад, безпомилково підібрати колір для маскування подряпини на автомобілі.
Зараз Picolor, в основному, працює з пігментом на водній основі, проте в планах творців – низка експериментів. Стартап уже «навчив» пристрій змішувати акрилові фарби. І не планує на цьому зупинятися: у розробці знаходиться склад, який можливо використовувати як лак для нігтів.
Для запуску великої партії (від 1000 штук) необхідне серйозне фінансування, каже Олег Половінчак. З цієї причини зараз стартап знаходиться в пошуках інвестора.
Picolor не планує «замикатися» на локальному українському ринку. Творці запевняють, що не ризикнуть штучно звужувати свою нішу, особливо з урахуванням того відгуку, який проект отримав на Kickstarter.
«Ми все ж орієнтуємося на західний ринок. У наших планах – вийти з продуктом на Amazon. Але, звичайно ж, купити пристрій зможуть і українці. Сьогодні за допомогою eВay або Amazon ви можете навіть придбати товар свого сусіда», – розповів інженер.
Як не крути, основний покупець знаходиться за кордоном. За словами Олександра Леонця, західний клієнт набагато простіше віддасть $130 за девайс, ніж пересічний українець.