27 лютого на найвідомішому ринку Харкова – «Барабашово» – сталася стрілянина. Цей інцидент, що став одним з найгучніших скандалів міста, – результат протистояння міської влади і адміністрації «Барабашово». Приводом послужив намір мера міста Геннадія Кернеса взяти під свій захист частину підприємців, які відмовилися платити афілійованим з адміністрацією ринку структурам «непомірну оренду». Пристрасті розпалилися, коли влада міста оголосила про рішення будувати через територію ринку автомобільну дорогу.
Це всього лише ланка в довгому ланцюзі протистояння Кернеса і одного з найбагатших людей регіону – Олександра Фельдмана, власника «Барабашово». А враховуючи, що з 4 березня Міністерство розвитку громад і територій очолив харків'янин Олексій Чернишов, який з початку 2000-х і до 2014 року працював на ключових позиціях у концерні «АВЕК», що належить Фельдману (і фактично був правою рукою бізнесмена), історія отримує вкрай цікаве «підсвічування».
Mind з'ясував основні причини виникнення конфлікту і хронологію його розвитку.
Звідки виникло «Барабашово» і як Фельман став його власником?
Торговельний центр «Барабашово» – величезний речовий ринок, що розкинувся на колишньому пустирі між річкою Харків і Салтівським житловим масивом. На Салтівці проживає майже третина населення міста – близько 400 000 людей.
Ринок зародився з невеликого торговельного майданчика біля станції метро «Академіка Барабашова», на якій встановили прилавки і контейнери для перших