Mind продовжує рубрику «Україна в європейських ЗМІ». Матеріали з цього циклу дають розуміння того, у якому світлі наша країна постає перед європейцями та які з тутешніх проблем протягом тижня, що минає, найбільше хвилювали сусідів. Проєкт підготовлено в партнерстві з незалежною громадською організацією Promote Ukraine (Брюссель).
Цього тижня Україна нечасто потрапляла на шпальти європейських ЗМІ. Найбільше про нашу країну згадували в контексті можливих додаткових санкцій Америки щодо будівництва «Північого Потоку – 2» та «Байден-гейту» і майбутніх виборів у США.
Тим не менше, у матеріалах, що стосувалися Джо Байдена, Україна не лише згадувалася, а була в центрі уваги. Так, швейцарська Neue Zuercher Zeitung повідомила, що перевірка старих справ в Україні не вказала на провину Гантера Байдена (сина Джо Байдена – кандидата у президенти США на цьогорічних перегонах. – Mind).
Та все ж ця справа «заходить на нове коло розслідування»: наприкінці травня нардеп Андрій Деркач, що має зв’язки з адвокатом Трампа Руді Джуліані, оприлюднив телефонні розмови між Джо Байденом та колишнім президентом України Петром Порошенком, в яких йдеться про відставку генпрокурора Шокіна. А відтак, теперішній генпрокурор Ірина Венедіктова відкрила нове розслідування проти Порошенка за підозрою у державній зраді. І хоча про компанію Burisma в її матеріалах не йдеться, ця справа принесе Байдену нові клопоти.
«Сподіваюся, Герхард Шредер може опанувати себе і вести дискусію в рамках європейських стандартів». Так висловився Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба щодо конфлікту між колишнім канцлером та послом України в Німеччині Андрієм Мельником. Німецька Bild поспілкувалася із міністром під час його візиту до Берліну, що відбувся на початку тижня.
Також видання нагадало, що війна на Донбасі триває. І хоча Україна взяла на себе зобов’язання імплементувати формулу Штайнмаєра, закон з цього приводу все ще не прийнятий.
Випускники «парамілітарного табору» у Санкт-Петербурзі, серед яких є і шведи, і фіни, і німці, навчаються «обходитись зі зброєю та вибуховими речовинами», а пізніше приєднуються до російських бойовиків на сході України. Про це пише німецьке видання Focus у матеріалі «Німецькі неонацисти навчаються терору в таборі у Санкт-Петербурзі».
Agoravox, французька новинна платформа, через яку часто поширюється російська пропаганда, взяла на озброєння повідомлення Михайла Апостола, радника Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, про те, що «миші з’їли запаси зерна» у Держрезерві. У публікації Україну названо «гігантською цирковою школою». «За певною корупційною схемою склади Державного резерву наповнюються неякісною продукцією, оплачуваною за штучно завищеними цінами з бюджету України, а її потім «з'їдають» миші», – йдеться в матеріалі.
«В українських СІЗО (в Києві на Лук’янівці, а також у Львові) з’являться камери з підвищеним комфортом: ліжко коштуватиме приблизно 400 євро на місяць. Таких ліжок передбачено 13 із загальних 2300. Атмосфера в цих камерах нагадує готель, де є туалет, душ, кондиціонер, телевізор із плазмовим екраном, холодильник, мікрохвильовка, а як не хочеться готувати, то можна навіть замовити піццу», – повідомила німецька TAZ.
Таким чином, за словами видання, в Україні хочуть боротися із корупцією в СІЗО, де деякі утримувані підкуповують працівників, аби отримувати певні переваги (наприклад, доступ до інтернету). «А іноді в їхніх камерах навіть знаходять ножі та вибухові речовини. Тепер же можна офіційно через онлайн-перекази замовити таку камеру в органах юстиції. Вилучені кошти вкладатимуться в ремонти й інші кроки з покращення умов у СІЗО», – зазначається у матеріалі.
Матеріал підготовлено в партнерстві з НГО Promote Ukraine (Брюссель)