Зима 2020–2021 років стала найважчою для української енергосистеми з періоду 2014-2015-го, коли половина теплоелектростанцій стояла без антрацитового вугілля, яке залишилося на окупованих територіях Донбасу. Цього разу до відсутності вугілля на станціях додався зрив ремонтів атомних блоків та аварійні зупинки десятків теплових блоків, через що в січні оператор енергосистеми «Укренерго» запросив екстрену допомогу атомних станцій Білорусі та Росії.
Тоді ж політики й чиновники від енергетики почали звинувачувати компанію ДТЕК Рината Ахметова в критичній ситуації з постачанням електрики, мовляв, це вона не видобула необхідної кількості вугілля й не ремонтувала блоки на своїх ТЕС. Особливо відзначилися у звинуваченнях голова Нацкомісії з питань енергетики Валерій Тарасюк і голова Комітету ВР з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус. Вони звернулися до Антимонопольного комітету, Держенергонагляду, Міністерства енергетики, РНБО – щоб ці відомства визначили ступінь провини ДТЕК.
Керівництво холдингу не залишилося в боргу: ще в середині лютого Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК, дав свої коментарі щодо критичної ситуації в енергетиці. На його думку, це сталося через те, що в галузі три центри управління: «у нас є міністерство, є регулятор, якому ще треба вчитися, як працювати за європейськими правилами, та є комітет ВР із ПЕК, який також вважає можливим втручатися в оперативну діяльність галузі».
Лише за 2020 рік змінилося п’ять керівників міністерства