Військові злочини рашистів не залишаться безкарними.
Фото: УНІАН
Свідчення катувань і вбивств сотень українців в окупованих передмістях Києва викликали нову, п'яту, хвилю санкцій проти РФ. Сполучені Штати узгоджено з Великою Британією та Євросоюзом 6 квітня анонсували пакет заходів, покликаних «виснажити військову машину путіна».
«Я ясно дав зрозуміти, що росія заплатить сувору та негайну ціну за свої звірства у Бучі. Сьогодні разом із нашими союзниками та партнерами ми оголошуємо про нові руйнівні санкції», – написав у твіттер президент США Джо Байден.
Посилити економічний тиск на росію активно закликала українська сторона. Днями президент Володимир Зеленський назвав санкції Заходу проти рф надто маленькими, щоб росія почала всерйоз думати про мир з Україною.
Нові економічні обмеження можуть стати болючими для Кремля. Проте експерти сумніваються, що це гарна новина для України. Як пише американське видання Politico, багато законодавців США націлені усунути Путіна, а не завершити військові дії. Вони домагатимуться, щоб Білий дім посилював тиск на росію доти, доки в кремлі не зміниться влада, і опиратимуться зняттю санкцій в обмін на виведення російських військ з України.
Mind пропонує дізнатися, які удари США, Велика Британія та Євросоюз завдадуть економіці РФ.
Інвестиції. Штати запровадили повну заборону на нові інвестиції в росію для «американських осіб, де б вони не перебували».
За
повідомленням Білого дому, ця санкція «заснована на рішенні більш ніж 600 транснаціональних компаній покинути росію». Вона ще більше ізолює рф від світової економіки, прискорить відплив мізків і забезпечить довготривале ослаблення конкурентоспроможності РФ на світовому рівні.
Аналогічна заборона всіх нових інвестицій у росію оголосила Велика Британія, зазначивши, що 2020 року сума її інвестицій у рф становила понад $14 млрд. Очікується, що приклад Вашингтона й Лондона наслідують інші країни.
Банки. США та Велика Британія оголосили про «повне блокування» активів «Сбєрбанку», на частку якого припадає третина сукупних активів російського банківського сектору, і сам банк критично важливий для російської економіки. Крім того, Штати заморозили активи Альфа-банку – найбільшого приватного банку рф, а Велика Британія заблокувала Московський кредитний банк.
Повне блокування означає, що американським і британським особам та установам заборонено вести бізнес із банком та його дочірніми структурами. Будь-які активи «Сбєрбанку», які стикалися з фінансовою системою США та Великої Британії, будуть заморожені.
Особисті санкції. США вперше запровадили санкції проти членів сім'ї владіміра путіна – двох його дорослих дочок Марії Воронцової та Катерини Тихонової. Аналогічні персональні санкції були накладені на дружину та дочку глави МЗС росії Сергія Лаврова, прем'єр-міністра росії Михайла Мішустіна, заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва, губернатора Санкт-Петербурга Олександра Бєглова, мера Москви Сергія Собяніна, кількох міністрів і повноважних представників президента, зокрема Юрія Чайки. Усі їхні активи в США будуть заморожені.
Як
пише Bloomberg, У Штатах вважають, що президент рф і його наближені ховають багатства на іноземних рахунках своїх родичів. Запровадження санкцій проти дочок Путіна та Лаврова, найімовірніше, буде символічним кроком, оскільки невідомо, наскільки серйозними активами вони володіють за межами росії. Проте цей крок покликаний привернути увагу кремлівських лідерів.
Вугілля, транспортування та hi-tech-експорт. Єврокомісія синхронно з владою США та Великої Британії 6 квітня анонсувала нові санкції проти росії, але дипломати країн – членів ЄС поки не погодили запропоновані обмеження.
Керівництво Євросоюзу лобіює ухвалення трьох ключових санкцій. Єврокомісія наполягає на необхідності закрити кордони ЄС для білоруських і російських вантажних перевізників, припинити закупівлю вугілля з РФ на 4 млрд євро на рік і заборонити експорт до рф високотехнологічного обладнання та технологій на 10 млрд євро на рік.
«Україна консультувалася з урядами Польщі та країн Балтії щодо закриття наземних кордонів із росією та білоруссю. Якщо Євросоюз запровадить транспортні обмеження, то рф стане набагато складніше торгувати. І якщо білоруському та російському транспорту насправді заборонять в'їзд до ЄС, то активістам більше не потрібно буде збиратися на кордонах європейських держав і блокувати вантажівки», – пише правозахисна організація Transparency International.
Як зазначає організація, обладнання та транспорт становлять 46% того, що рф купує за кордоном. У Євросоюзі рф купувала багато високотехнологічних товарів, які не в змозі виробляти сама, і їх буде дуже складно замінити. Проте нестачу обладнання та транспорту росія може поповнювати з Азії, зокрема з Китаю. Тому санкції вдарять по рф набагато болючіше, якщо Заходу вдасться переконати Пекін не допомагати країні-агресору.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі
Mind.ua та стрічці
Google NEWS