«Ракети літають без віз»: як реагують росіяни на можливе обмеження «шенгену»

Євросоюз планує частково відгородитися від росіян візовими бар'єрами

Фото: depositphotos.com

«Танкам паспортний контроль не потрібен».

«Ракети літають без віз».

«Скільки можна зазнавати приниження?».

Так реагують росіяни в коментарях під новиною про те, що Німеччина пропонує зупинити дію спрощеного візового режиму з росією.

Але такі войовничі коментарі в меншості.

Основний діапазон реакцій – між розгубленим «але Німеччина ж обіцяла нас підтримувати» та бравуючим «не дуже й хотілося». Також втішно, що великий пласт висловлювань навіть на державних Лента.ру та РИА «Новости» обіграє тезу, що кремлівські чиновники «розв'яжуть питання щодо себе та своїх дітей».

Як постало питання про візові обмеження для росіян?

Питання візового режиму Євросоюзу та росії, можливості скасування чи обмеження видачі шенгенських віз росіянам вирішуватиметься 31 серпня в Празі (Чехія) на неформальному саміті ЄС.

Ще напередодні Франція та Німеччина вважалися головними адвокатами росії, виступаючи проти візового ембарго принаймні в частині туристичних дозволів. Однак формат, запропонований у результаті Німеччиною, виявився тоншим і більш реалістичним, ніж тотальна заборона на в'їзд.

Голова МЗС ФРН Анналена Бербок пропонує зупинити спрощений візовий режим із рф. «Моя пропозиція – зупинити угоду про спрощену видачу віз, щоб більше не видавати багаторічні візи, щоб дати можливість державам, яких це питання стосується сильніше, уважніше перевіряти, з якою метою використовуються візи», – сказала Бербок.

Ці заходи матимуть сенс, тільки якщо будуть вжиті на рівні всього Шенгену, тому важливо досягти консолідованої позиції. За даними Politico, рішення про уповільнення та подорожчання видачі віз для росіян де-факто ухвалено ще напередодні саміту.

Також європейські країни можуть зупинити видачу росіянам багаторічних віз. Дискутується послаблення візових умов або збереження статус-кво лише для росіян віком до 25 років. Контраргумент цієї ідеї – учасники війни в Україні в більшості випадків молодші за цей вік.

Що означатимуть ухвалені рішення на практиці?

Двосторонній пакт про спрощення візового режиму діє з 2007 року.

Скасування його норм означає:

Загалом ускладнення візового режиму – це величезний крок до того, щоб російське суспільство відчуло хоча б частково свою ціну цієї війни й те, що він походить від Німеччини – країни, яка вважалася найбільш лояльно налаштованою до кремля, важко переоцінити.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS