Як не переплутати священика та адвоката

І яке меню пропонують автори книжки «Сніданок юриста» своїм читачам

Фото: Світлани Долінчук спеціально для Mind.ua

«Дві події в житті клієнта здатні принести адвокату особливе задоволення. По-перше, коли клієнт несподівано набуває статків і, по-друге, коли він несподівано їх втрачає», – стверджує письменник Джером К. Джером. Книжка «Сніданок юриста» доводить, що інтереси адвокатів-практиків в Україні набагато ширші, ніж пише англійський сатирик, а їхнє розуміння реалій нашої держави зовсім не обивательське.

Бекграунд. Автори книжки – Семен та Ганна Ханіни, партнери юридичної компанії «Амбер». Семен Ханін розпочинав свою кар'єру як інженер-математик, а згодом не лише отримав кваліфікацію магістра права, а й захистив науковий ступінь кандидата економічних наук.

«Сніданок юриста» – це одна з трьох збірок есе від згаданих авторів про професію та життя, роздуми на вічні теми через призму адвокатського досвіду. Свої історії вони порівнюють з різнокольоровими уламками, які складаються у вигадливі візерунки в іграшці «калейдоскоп», знайомій багатьом із дитинства.

«Наші книжки замислювалися як набір комплектовання до калейдоскопа – маленьких різнокольорових скелець-шматочків нашого життя. Дуже хочеться, щоб після їх прочитання кожен склав свій малюнок навколишнього світу», – пояснюють Семен та Ганна Ханіни читачам.

Оригінальна назва: «Завтрак юриста» (російською мовою)

Видавництво: «Вістка»

Сюжет. Хітросплетіння законів визначає перебіг історії не менше, ніж дії тих, хто керує державою. Адвокати-практики завжди мають що сказати з цього приводу, а історії з їхнього досвіду часом нагадують анекдоти. Семен та Ганна Ханіни запрошують у свою подорож, де місце знайдеться не лише злочину та покаранню.

У їхньому есе зустрічаються герої української політичної та ділової сцени, імена яких голосно звучали до перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах у травні 2019 року. Адвокати дають свою оцінку людей і подій, які визначали інформаційний порядок денний, коли країною керував Петро Порошенко.

Це, наприклад, дії Валерії Гонтарєвої під час її правління у Нацбанку України, коли вона заборонила на тривалий час купівлю валюти іноземними інвесторами для виведення отриманого прибутку. Або Гарік Корогодський, відомий бізнесмен і головний меценат благодійного фонду «Життєлюб».

У меню «Сніданку юриста» є також гучний скандал із витоком документів із панамської юридичної компанії Mossack Foncesa, у якому було згадано ім'я Петра Порошенка та його знаменитий «сліпий траст», що спричинив хвилю скандальних викриттів.

Ось кілька цікавих цитат із книжки:

«Якщо намагатися щоразу обдурити або обікрасти інвестора, який повірив в Україну, не варто обнадіювати себе приходом нових. Спроба націоналізованого Приватбанку не віддавати гроші іноземним власникам облігацій банку – також один із яскравих прикладів такого шулерства».

«На практиці чиновники своїми репресіями лише заганяють діючий бізнес у підпіллі. Методи їх роботи спрямовані насамперед на обґрунтування власної необхідності».

«Потрібно забирати в держави дедалі більше повноважень і віддавати їх ринку, ринковій економіці. Тільки прибравши можливість та ґрунт для появи Геніального Чиновника України, ми зможемо перемогти основну хворобу країни».

«З усіх рівних держав, принципи суверенної рівності яких закріплені статутом ООН, деякі виявилися рівнішими за інші. Причому не лише через свою військову та економічну могутність, а й використовуючи наслідок цих переваг – фінансову розвідку. Саме ця непомітна на перший погляд спецслужба вражає гостріше за меч і б'є наповал. Імена цих держав – США, Велика Британія та Німеччина»

Вам сподобається, якщо: ви хочете розібратися в нетривіальних сюжетах новітньої історії України, які відбувалися після анексії Криму росією та стали предтечею повномасштабної атаки путінського режиму на територію нашої країни.

Вам не сподобається, якщо: творчість адвокатів у вас асоціюється лише з літературними бестселерами Джона Грішема, а ваші інтереси не виходять за межі юридичних трилерів.

Головна причина прочитати: щоб дізнатися про реальні ситуації, у які потрапляють інвестори в Україні, і  переконатися, що юристи, неперевершені в знанні законів, способів їх обходити й в умінні розв'язувати найскладніші проблеми, цінуються дорожче за золото в будь-якій країні.

У тому ж дусі:

«Моє! Що кому належить і як це впливає на нас» Майкл Геллер, Джеймс Зальцман

Існує популярна думка, що в сучасному світі все майно викрадене, бо куплено на гроші, які були колись вкрадені.

Книжка американських професорів-правознавців здатна зруйнувати звичне уявлення про власність, права на володіння та майнові суперечки, які оточують нас у повсякденності.

Ми, люди, шануємо право власності. Але активне фізичне володіння буває для нас набагато важливішим за закон. Тому в невеликому масштабі сусіди, власники корпорацій та представники влади використовують свої ресурси, щоби непомітно нами маніпулювати. У великих масштабах політичні лідери зловживають людським інстинктом володіння, щоб виправдовувати війни та захоплення територій.

Зрештою, власність є потужним інструментом, який може допомогти нам ліпити реальність такою, якою ми хотіли б її бачити. І правила власності – це навіть не закон. Вони вищі за закон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS