Якщо дехто досі вважає, що штучний інтелект – це лабораторна технологія, яка залишається рідкісним елементом одиничних розробок, він глибоко помиляється. Штучний інтелект повсюди. Він вивчає зоряне небо і ставить діагнози, спостерігає за роботою складних механізмів і допомагає перемогти у війні, вирішує найбільші світові проблеми і пише тексти.
Хтось розмірковує про шкідливість та неетичність АІ, хтось шукає шляхи, як його запровадити в себе в компанії (ось корисна колонка на цю тему від резидента Reactor.ua Олександра Краковецького). А хтось сподівається, що штучний інтелект створить нову можливість або вирішить проблему, і шукає допомоги в інноваційних команд по всьому світу. Новий випуск спільного проєкту Mind та Reactor.ua «Дайджест Reactor Monitor» ми присвятили викликам відкритих інновацій, у яких шукають рішення із застосуванням АІ. Більше цікавих челенджів – на платформі Reactor Monitor (https://monitor.reactor.ua/).
AIR Lab ATM Startup Network
Хто оголошує: Aviation Innovation Research (AIR) lab, сингапурська лабораторія авіаційних інновацій.
Ключова індустрія: Air Traffic Management.
Опис: компанія Thales та Управління цивільної авіації Сингапуру (CAAS) запрошують стартапи, які можуть допомогти вдосконалити управління повітряним рухом (Air Traffic Management, ATM) у Сингапурі за допомогою передових технологій у сфері авіації. Командам пропонується вирішити виклики в таких напрямах: поліпшення роботи з прогнозом погоди, зменшення споживання вуглецю та палива завдяки ефективній діяльності ATM, прогнозування та поради за допомогою штучного інтелекту й машинного навчання, створення наступного покоління ATM Twin, розробка безпечної та захищеної системи управління повітряним рухом.
Хто може брати участь: у челенджі можуть брати участь технологічні команди та компанії з усього світу, особливих вимог до учасників немає.
Переваги для команд: можливість працювати з інноваційною лабораторією світового класу, яку підтримують дві провідні організації з управління повітряним рухом – Thales і CAAS, налагодження звязків і партнерств, доступ до платформи AIR Lab із реальними даними про повітряний рух для тестування рішень.
Дедлайн: 5 березня 2023 року.
Як взяти участь: форма заявки розміщена на платформі Agorize, доступна для заповнення після реєстрації.
Технології для виявлення та моніторингу руху китів у реальному часі
Хто оголошує: міжнародна платформа відкритих інновацій yet2.
Ключова індустрія: Ecology.
Опис: один із клієнтів платформи yet2, робота якого зосереджена в морському середовищі, прагне мінімізувати будь-який несприятливий вплив на довкілля від своєї діяльності, що передбачає усунення або мінімізацію антропогенного підводного шуму, який може заважати морському життю. Особливо це стосується китів. Компанії важливо знати, чи є вони в зоні її діяльності, у якій кількості, що роблять. Тож компанія шукає найсучасніші технології для виявлення та моніторингу китів, щоб у режимі реального часу отримувати інформацію про їх місцезнаходження та поведінку на великій території.
Хто може брати участь: команди з усього світу, чиї розробки відповідають критеріям запиту, які готові вступити в партнерство та мають можливість працювати в дуже віддалених місцях.
Переваги для команд: партнерство в розробці рішення.
Дедлайн: немає.
Як взяти участь: зв'язатися з менеджером проєкту від yet2, контактні дані вказані на сторінці челенджу.
[INSERT_BLOCK_PROMO_REACTOR_2]
Премія Longitude Prize on Dementia
Хто оголошує: британська платформа челендж-призів Challenge Works.
Ключова індустрія: Health Care.
Опис: Проєкт Longitude Prize on Dementia сприяє розробці персоналізованих технологічних інструментів, що створюються спільно з людьми, які живуть із ранніми стадіями деменції. Премія буде присуджена творцю революційної технології, яка «навчається» у людини з деменцією, адаптується та компенсує її стан у міру його прогресування та дозволить їй якомога довше жити самостійним насиченим життям.
Хто може брати участь: до участі запрошуються команди з усього світу. Організатори бачать рішення-переможців як цифрові пристрої або послуги, що зможуть продемонструвати трансформаційне поліпшення в житті користувачів, допомагаючи їм зберегти незалежність в одній або кількох сферах: основні види повсякденної діяльності, спілкування та соціальні взаємодії, інші види діяльності, які дозволяють їм жити повноцінним життям і займатися тим, що їм подобається. Учасники беруть на себе зобов'язання розробляти рішення спільно з людьми, які страждають на деменцію. Вітається використання технологій штучного інтелекту та застосування великих даних. Високий стандарт етики даних – за замовчуванням.
Переваги для команд: фінансова винагорода для кращих команд, доступ до пакету інструментів, що допоможе розробити рішення, участь у дослідженні Лондонської школи економіки щодо впливу вашого рішення на життя людей.
Дедлайн: 26 січня 2023 року.
Як взяти участь: заповнити онлайн-форму після реєстрації на платформі Challenge Works.
[INSERT_BLOCK_PROMO_REACTOR_3]