Фонд державного майна 23 липня провів приватизацію науково-дослідного інституту «Буран». Майновий комплекс цього НДІ було продано за 49 млн грн, що у 118 разів більше за його стартову ціну.
Здавалося б, пересічний НДІ, яких залишилося багато в держвласності ще з радянських часів. Але саме «Буран» – незвичайний об'єкт, оскільки довгі роки тут розробляли та виробляли радіонавігаційне обладнання для авіації, військової – зокрема. Радіолокаційні системи цього НДІ на початку 2000-х років були на рівні аналогічних розробок США й мали попит не лише в Україні, а й за її межами.
Сьогодні від «Бурану» залишилася лише нерухомість у центрі Києва, яка, мабуть, і зацікавила покупців. Mind розібрався, що сталося з одним із передових розробників обладнання для авіації та хто став новим власником НДІ.
Що саме було приватизовано? Наприкінці червня ФДМУ анонсував в електронній системі «Prozorro.Продажі» аукціон із приватизації єдиного майнового комплексу НДІ «Буран». Він розташований у Києві, за адресою вул. Німецька 1/32 (Голосіївський район).
Загальна площа нерухомого майна, яке входило до складу об'єкта приватизації, становила 1868 кв. м. Частину цієї нерухомості – 548 кв. м – передано в оренду Бюро економічної безпеки.
Також на балансі НДІ значаться два транспортні засоби, меблі, комп'ютерна й офісна техніка.
Загальна вартість активів НДІ «Буран» на кінець 2023 року становила 413 000 грн. Дохід інститут протягом останніх трьох років не отримував,