Гроші на відбудову через іпотечні облігації: що треба для запуску цього механізму та які ризики бачать експерти

Над цим питанням окрім J.P.Morgan працюють Japan Housing Finance Agency, European Mortgage Federation та інші глобальні структури

Фото: depositphotos.com

Група представників міжнародних фінансових корпорацій та іпотечних об'єднань уже розробляє план випуску українських іпотечних цінних паперів для зовнішніх ринків. Інструмент має стати одним з важливих каналів залучення іноземних інвесторів для відновлення України. Про це Mind повідомили у ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» («Укрфінжитло»).

Серед міжнародних структур, які вже працюють над механізмом, – один із найбільших інвестиційних мультинаціональних банків J.P.Morgan, а також Japan Housing Finance Agency, European Mortgage Federation, трійка рейтингових агенцій (S&P, Moody's, Fitch). Також у роботі бере участь European Covered Bond Council. Ці організації налічують понад 200 учасників, серед яких «Укрфінжитло» – єдина та перша компанія–представник України.

Наразі розробляється відповідне законодавство. «Ми з міжнародними партнерами працюємо над створенням законодавчої бази щодо сек'юритизації та випуску іпотечних облігацій. «Укрфінжитло» може бути першою в Україні компанією, яка буде спроможною здійснити випуск іпотечних облігацій для закордонних ринків боргового капіталу», – йшлося в повідомленні.

Mind вирішив розібратися, що являтиме собою цей фінансовий інструмент в українських реаліях, на що спиратиметься та на які основні ризики слід зважати.

Що таке іпотечні облігації?

Іпотечні облігації – це цінні папери (ЦП), забезпечені іпотечним покриттям. Тобто в найпростішому варіанті прив'язані до реальних об'єктів нерухомості, під які банки

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS