Інвестиційна рецензія: чи дійсно стартап Rentberry став «єдинорогом», залучивши $90 млн від американських фондів

Як компанія пояснює таку оцінку та на основі чого вона може базуватися

Фото: DR

Нещодавно заснований українцями стартап Rentberry, який розробляє платформу для довгострокової оренди житла, залучив $90 млн. Після цього, як стверджують у компанії, її оцінка сягнула $1 млрд. Сумніви щодо об’єктивності такої заяви першим висловив у своєму телеграм-каналі інвестиційний аналітик українсько-американського фонду Horizon Capital Андрій Бродецький. Він наголосив на низьких фінансових результатах Rentberry та порівняв стартап із конкурентами. 

«Прочитав дивну новину про «нового українського єдинорога» Rentberry і відчув потужний сигнал внутрішнього BS-детектора. Відкрив звіт компанії за 2023 рік в американському реєстрі, глянув показники: $0,5 млн виторгу ($0,3 млн у 2022-му), чистий збиток $4,8 млн (те саме у 2022-му)», – написав Бродецький.

У березні 2023-го співзасновник Rentberry Олексій Любинський розповідав Mind, що команда готується до нового краудфандингового раунду на $30 млн з оцінкою в $100 млн.

Участь в останньому раунді інвестицій взяли американські фонди Berkeley Hills Capital та GTM Capital. У відповіді на запит Mind інвестори Скотт Шнайдер (Berkeley Hills Capital) і Стюарт Лі (GTM Capital) підтвердити, що трансакція серії А між сторонами була завершена цього року. Інвестиції в розмірі $90 млн при попередній оцінці в $950 млн і дали в підсумку оцінку в $1,04 млрд після завершення угоди.

Mind розбирався, як за такий короткий проміжок часу компанія зуміла подорожчати вдесятеро та де може ховатися похибка.

Що відомо про угоду?

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS