Травневі свята цього року – це два довгих вік-енди: 29 квітня – 2 травня та 6–9 травня. Якщо перетворити вихідні на повноцінну відпустку не виходить, але й відпочити хочеться, то саме час звернути увагу на місця неподалік. Mind обрав п'ять цікавих напрямків для подорожі Україною.
Хустський район, Закарпатська область
На Закарпаття варто вирушати любителям сиру: тут сироварні працюють чи не в кожному селі. На «Селиській сироварні» у Нижньому Селищі останні 15 років виготовляють сир за швейцарськими технологіями. Тут можна спочатку подивитися на процес виробництва, а потім під час 45-хвилинної дегустації спробувати три фірмові сорти: «Селиський», «Хуст» і «Нарцис Карпат».
Ще одна відома сироварня працює в селі Ракошино Мукачівського району. Тут 14 видів сирів з коров'ячого, овечого і козячого молока виготовляють ченці Свято-Покровського монастиря. У селі Стеблівка і містечку Виноградів можна не лише спробувати сир і бринзу з буйволячого молока, а ще й взяти участь у випасі буйволів: тут розташовані буйволячі ферми.
Закарпатська область
Закарпаття – не лише сирний, а ще й винний регіон України. Серед найвідоміших місцевих брендів – «Котнар», «Вина сім'ї Карла Шош», «Чизай», Nota Bene. Два останні розташовані у Береговому. На виноградниках «Чизай» вирощують рислінг рейнський, трамінер рожевий, каберне совіньон та інші міжнародні сорти. А підвалу, в якому витримують вина Nota Bene, понад 200 років.
Друга причина завітати до Берегового – місцеві термальні кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієві джерела. У берегівському басейні-купальні температура води не буває нижчою за 36º. Надходить вода до басейну зі свердловини глибиною 1680 м.
Миколаївська область
До селища Трикрати варто їхати і за природними, і за рукотворними дивами. До другої категорії належить Трикратський ліс – парк, який висадив у першій половині ХІХ століття граф Віктор Скаржинський. Його маєток знаходився саме в Трикратах – власне, на будівлю теж можна подивитися. Граф захоплювався ботанікою, і ще за його життя у парку площею 200 га були висаджені 300 видів листяних і 200 сортів плодових дерев. Вони й досі ростуть тут. Збереглися також і штучні канали з містками.
Поряд з Трикратським лісом знаходиться Актовський каньон. За ландшафтом і віком він схожий на знаменитий Гранд-каньон у Аризоні, США.
Скадовський район, Херсонська область
Острів Джиралгач, який час від часу, через піщані заноси, перетворюється на півострів, розташований прямо навпроти міста Скадовськ. Його довжина становить лише 42 км, і значну частину року він лишається безлюдним. Та не незаселеним: острів є заповідником, і тут можна зустріти оленів, муфлонів, єнотовидних собак та інших тварин, більшість з яких занесені до Червоної книги. А от місцева флора – не така багата. Назва острова тюркською мовою означає «обпалені дерева».
Головна архітектурна пам'ятка на острові – маяк, виготовлений у 1902 році на кошти Сергія Скадовського у Парижі за проектом одного з учнів Ейфеля.
Кілійський район, Одеська область
Розташоване на островах у гирлі Дунаю, місто є головним виходом до української дельти цієї річки. Вулиці в місті утворюють канали і протоки, тротуарів практично немає, основний транспорт – човни, будинки стоять над водою на кілках. Ці особливості принесли Вилковому славу «української Венеції».
У місті створений заповідник «Дунайські плавні». На території в 47 000 га проживають 65% птахів, зареєстрованих в Україні. Втім, до Вилкового варто їхати за рибою. Риболовля – головний місцевий промисел. Перебуваючи у Вилковому, обов'язково спробуйте дунайського оселедця – цю рибу можна знайти лише в Одеській області.