Майте на увазі: головні події 2–11 листопада

Ретроспектива – Кіра Муратова, «Кришталь», вистава про Сенцова, Альохіну та Павленського, безкоштовні кінопокази в рамках КіноКульт ФЕСТ та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У п’ятницю, 2 листопада у кінотеатрі «Київ» стартувала ретроспективна програма, присвячена Кірі Муратовій. У рамках програми покажуть такі стрічки кінорежисерки, як «Довгі проводи», «Короткі зустрічі», «Пізнаючи білий світ», «Лист до Америки», «Три історії». Фільми демонструватимуться до 5 листопада.

Кінокартини Муратової – унікальне явище не тільки в українському, а й у світовому кіно. Почавши свій шлях у 1960-х, вона все життя знімала всупереч обставинам – цензурі, нестачі коштів або змінам у суспільстві. Її творчість відрізняється неповторним стилем, де абсурдне перепліталося з театральним, буденне з фантасмагоричним, а місцем розгортання подій майже завжди виявлялася Одеса. Відтоді це місто у кіноманів асоціюється саме з фільмами Кіри Муратової. До речі, саме Муратова першою почала знімати у своїх фільмах Ренату Литвинову, досить швидко зробивши її відомою.

Майте на увазі: головні події 2 – 11 листопада
Фото: http://www.kievkino.com.ua

2017 року Кіру Муратову запрошено до складу Американської кіноакадемії, яка визначає володарів премії «Оскар». Того ж року вона стала Почесною громадянкою Одеси. Ось що Кіра Георгіївна сказала в одному з останніх інтерв’ю: «Я кітч люблю. Люблю поганий смак. Що ви на це скажете? В людині дуже багато що може дрімати. Все життя проспати. Потрібно розвиватися, особливо важливо потрапити в потрібне середовище в молодості… Я живу в місті, що любить гумор і музику. В Одесі багато євреїв, а вони завжди і всюди переслідувані. Тому є така традиція, що кожен єврей дає своїй дитині в руки скрипочку − професія музиканта аполітична і завжди дасть хліб. А гумор люблять, тому що це форма самозахисту, запасний вихід на випадок пожежі».

Розклад та вартість квитків можна побачити тут.

Майте на увазі: головні події 2 – 11 листопада
Кіра Муратова
Фото: ИноСМИ

У суботу, 3 листопада о 16:30 у кінотеатрі «Жовтень» відбудеться прем'єра фільму-володаря Ґран-прі ОМКФ «Кришталь «. Для білоруської режисерки Дар'ї Жук це − дебютна повнометражна робота. Нещодавно кінострічка була висунута на здобуття премії «Оскар» в номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» від Білорусі. Картина вийде у вітчизняний прокат 8 листопада.

Дія фільму відбувається в Білорусі у 1990-х. Молода діджейка Веля мріє за будь-яку ціну отримати візу США, однак в анкеті, не замислюючись, пише вигаданий номер, який належить провінційній родині, що саме готується до весілля. І саме на цей номер мають зателефонувати з посольства, аби підтвердити високооплачувану роботу Велі...

Квитки – 90-110 гривень.

Майте на увазі: головні події 2 – 11 листопада

У неділю, 4 листопада о 16:00 в рамках програми КіноКульт ФЕСТ (організованої Суспільним мовником, каналом UA: Культура та онлайн-виданням про кіно Moviegram) у Будинку звукозапису (вул. Леоніда Первомайського, 5-б) відбудеться показ стрічки «З любов’ю, Вінсент». Перша у світі анімаційна стрічка, намальована масляними фарбами, що розповідає про життя легендарного Ван Гога. Над створенням фільму працювала команда із більш ніж 125 художників, аніматорів і фотографів з усього світу, які приїжджали в студіи до Польщі та Греції для написання 65 000 кадрів маслом. У фільмі оживають герої 120 картин художника, яких зіграли британські актори Сірша Ронан, Ейдан Тернер, Дуглас Бут, Хелен МакКрорі, Елінор Томлінсон і Кріс О'Дауд. Фільм коштував творцям 5 млн євро, частина яких була зібрана на Kickstarter.

Показ безкоштовний за попередньою реєстрацією.

Майте на увазі: головні події 2 – 11 листопада
Фото: фб-сторінка заходу

А о 18:30 в рамках програми КіноКульт ФЕСТ можна побачити драму про старіння і порозуміння поколінь − «Юність» Паоло Сорентіно. За сюжетом, Фред, прославлений композитор і диригент, відмовляється виступити на дні народження принца Філіпа, і на це у нього є вагома причина. Мік, оскароносний режисер, працює над новим сценарієм «фільму-одкровення», але справа не надто просувається. Фред і Мік дружать вже півстоліття, жартують, дивуються красі і несправедливості цього світу. Мізантроп і життєрадісний романтик – обидва постаріли і самі не помітили, як це сталося. Настав час замислитися над сенсом життя. Це літо старовинні друзі проводять на альпійському курорті, де любовні переживання вже дорослих дітей, випадково підглянуті драми і одкровення далекого минулого визначать їхню подальшу долю.

Показ безкоштовний за попередньою реєстрацією.

Майте на увазі: головні події 2 – 11 листопада

У вівторок та середу, 6 та 7 листопада о 20:00 у театрі імені Івана Франка – вистава від Білоруського Вільного Театру «Burning Doors», яка розповідає історії трьох людей мистецтва, що опинилися у в’язниці – кінорежисера Олега Сенцова, активістки Марії Альохіної та художника Петра Павленського.

Ініціатор показу «Burning Doors» у Києві – Андрій Хливнюк, який з 2015 року співпрацює с БВТ. У виставі звучить музика гурту «Бумбокс».

Головна мета вистави – привернути увагу світової спільноти до неможливості політичних переслідувань у ХХІ сторіччі. Білоруський Вільний Театр розпочав світові гастролі «Burning Doors» восени 2016-го. Саме з того часу по всьому світу разом із показом вистави була розгорнута громадська кампанія за звільнення політв’язнів та зокрема Олега Сенцова, до якої долучилися ряд відомих діячів культури й громадських активістів з усього світу.

Квитки – 690-2490 грн.

Майте на увазі: головні події 2 – 11 листопада

У четвер, 8 листопада у кінотеатрі «Київ» о 19:00 – показ документального фільму про «золоту дитину британського дизайну» Лі Александра Макквіна. Він створив власний будинок моди McQ, працював креативним директором Gucci та Givenchy. Він надихався категорично непоєднуваними речами: саботажем та традиціями, культурою фетішу, Френсісом Беконом та вівтарями Ренессансу. Правдиво і нешаблонно він перекладав свої емоції мовою одягу. «Якщо хочете пізнати мене, подивіться на мої роботи» – казав він.

Але у блискучої кар’єри завжди є і темний бік. Втома, втрата матері та Ізабелли Блоу (саме вона порадила взяти йому псевдонім Александр) приводять Лі до самотності. Він шукає порятунку в кокаїні та ліпосакції, але це не допомагає. 11 лютого 2010 року Александр Макквін покінчив життя самогубством. Стрічка допоможе по-новому розкрити особистість Макквіна крізь інтерв’ю з його найближчими людьми. Окрім інтерв’ю, фільм містить архівні зйомки з показів нових колекцій, що розповідають історію Макквіна яскравіше за будь-які біографічні деталі.

Покази проводитимуться до 11 листопада у кінотеатрі «Київ», до 14 листопада у «Планета Кіно», з 15 листопада – у «Жовтні».

Квитки – 90-170 грн.

Майте на увазі: головні події 2 – 11 листопада
Майте на увазі: головні події 2 – 11 листопада

У четвер та у п‘ятницю, 8 та 9 листопада о 19:00 в Театрі на Подолі – прем’єра «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» за романом Панаса Мирного у постановці Віталія Малахова. Роман Панаса Мирного для багатьох лишився однією із обов’язкових книжок шкільної програми. Та у ньому порушуються питання, на які суспільство досі не знайшло відповідь. Наприклад, «Чому сміливі, чесні, і відверті люди стають грабіжниками і вбивцями?» У виставі звучать авторські пісні у виконанні рок-джаз бенду театру на Подолі, створюючи оригінальний і сучасний погляд на класичний твір.

Квитки – 250-500 грн.

У суботу, 10 листопада о 19:00 в Національному театрі оперети на «Сцені 77» − вистава «Москалиця» від Влади Бєлозоренко за однойменною повістю української письменниці Марії Матіос. На перехресті між двома світовими війнами і сучасним світом стоїть стара занедбана хатинка. В ній живе Москалиця. Хтось називає її відьмою, хтось – знахаркою, а хтось – самотньою сиротою. Що відбувається в серці жінки, яку позбавили любові із самого дитинства? Де грані людської праведності?

Квитки – 200 грн.

Майте на увазі: головні події 2 – 11 листопада

Варто спланувати заздалегідь:

Am I Jazz? Festival by Closer.Jazz

Майте на увазі: головні події 2 – 11 листопада

Коли: з 16 до 18 листопада

Де: Closer (вул. Нижньоюрківська, 31)

У рамках триденної програми виступлять як представники нового покоління, так і поважні метри – від класики до фрі-джазу – із США, Великобританії, Німеччини та України.

Квитки можна придбати на один день або на всі три вартістю 470 грн. і 1150 грн. відповідно. З 1 листопада або після перших 100 штук на кожен день вартість складе 560 грн. і 1350 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS