У суботу, 22 червня, у Національній філармонії України виступить український скрипаль Дмитро Ткаченко, якого час від часу можна чути в Києві. У його виконанні та у супроводі Національного симфонічного оркестру під орудою диригента Юрія Літуна звучатиме Скрипковий концерт Роберта Шумана. У програмі концерту також твори Карла Марії фон Вебера та Ріхарда Штрауса. Музика цих знаних композиторів-класиків ХІХ – першої половини ХХ століття представить динаміку розвитку епохи романтизму в Німеччині.
Початок о 19:00. Вартість квитків 135–350 грн.
У вівторок, 25 червня, у театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20А) – закриття 32-го театрального сезону виставою «Шарлотта: трикольорова вистава з музикою», гастролі Канадської театральної компанії Theaturtle.
У 2018 році історія життя художниці Шарлотти Саломон спричинила справжній переполох у культурному житті Нью-Йорка. Після публікації англійського перекладу французького роману про неймовірну жінку-бунтарку відбулася серія виставок її робіт у Амстердамі. Про неї писали на головних шпальтах New York Times, The New Yorker, The Economist.
Над постановкою працювала інтернаціональна команда. Алон Нашман – художній керівник театральної компанії Theaturtle, написав лібрето. Чеський композитор Алекс Брезина створив та адаптував музику. Режисер-сценограф Памела Говард – Офіцер Ордену Британської імперії, репрезентувала середовище, наповнене кольором, формою та світлом, яке відтворює роботи Шарлотти на сцені перед очима глядача.
У спектаклі використаний винятковий метод поєднання драматичних діалогів з яскравими концертними номерами у виконанні професійних вокалістів та інструментального ансамблю.
Початок о 19:00. Вартість квитків 200–700 грн.
У середу, 26 червня, у Київському театрі оперети (вул. Велика Васильківська, 53/3) відбудеться прем’єра вистави «Розмова, якої не було». В основі сюжету – розповідь про чоловіка, який потрапляє у реанімацію, де у нього зупиняється серце. І саме під час клінічної смерті до нього приходить його товариш Ігор, який раптово помер від передозування наркотиками. До чого приведе їхня розмова, якої не було в реальності? Виставу створено за п’єсою сучасного драматурга, сценариста та прозаїка Родіона Білецького режисером-постановником Ігорем Ніколаєвим і присвячується Олександру Терехову.
Початок о 19:00. Вартість квитків 200 грн.
У середу, 26 червня, у Львові стартує IХ міжнародний джазовий фестиваль Leopolis Jazz Fest. Протягом п’яти днів (до 30 червня) на його сценах виступить близько 300 музикантів з 15 країн світу. Зокрема, до Львова завітають: гурт Snarky Puppy, сучасні ф’южн- і фанк-музиканти, на рахунку яких вже три премії Grammy; відома канадська співачка та піаністка Дайана Кролл (Diana Krall); видатний джазовий вокаліст Боббі МакФеррін (Bobby McFerrin); справжня легенда джазу Чик Коріа (Chick Corea) – американський піаніст і композитор, що вже завоював 22 премії Grammy, та інші. На різних локаціях (як у вільному доступі, так і за квитками) виступлять десятки відомих груп та обдарованих музикантів-початківців.
З докладною програмою заходів та вартістю концертів можна ознайомитись тут.
У четвер, 27 червня, у прокат виходить стрічка «Обіцянка на світанку», екранізація автобіографічного роману письменника Ромена Гарі. Ще у дитинстві майбутнього лауреата Гонкурівської премії його мати твердо вирішила: він стане дипломатом та всесвітньо відомим письменником.
Попри кепкування оточуючих та сумніви сина у власних силах, вона продовжувала в нього вірити – і всі її неймовірні мрії здійснилися. Материнська любов та безумовна підтримка вели Ромена через всі випробування і пригоди його життя, повного таємниць, битв і неймовірних поворотів.
Вартість квитків слід уточнювати у кінотеатрах.
З п'ятниці, 28 червня, до неділі, 30 червня, щодня від станції Київського метрополітену «Політехнічний інститут» (вул. Шулявська, 5) стартує екскурсія «Таємниці Чорнобиля. 1986». Під час подорожі можна буде прослухати лекцію про радіацію і заходи захисту від неї та про те, як проходила ліквідація однієї з найстрашніших техногенних катастроф ХХ сторіччя.
Кадри серіалу «Чорнобиль» від HBO відкрили завісу фатального радянського мовчання, чим викликали бурхливий ажіотаж серед туристів. Популярність турів у Чорнобильську зону відчуження значно зросла і відкрила для багатьох незвіданий досі світ радіоактивного вибуху, який відбився на численних долях громадян того часу.
Атмосфера радянської їдальні, музею, церкви і державних установ, які давно завмерли під гнітом вимушеної евакуації – ніщо не залишиться поза увагою. Також можна буде побачити, що відбувається тепер з четвертим реактором ЧАЕС. За бажанням надається можливість самостійно спланувати свою подорож по примарного міста Прип'ять.
Збір екскурсантів о 7:30. Екскурсія: 10:00–19:00. Вартість квитків 1372–12 500 грн.