Японія надасть близько $4 млн на підтримку людей і громад, що постраждали від конфлікту на сході України. Про це 31 березня на прес-конференції заявив повноважний посол в Україні Шікегі Сумі.
«Я радий оголосити, що з квітня 2017-го по березень 2018 року японський уряд через ООН і Червоний Хрест в Україні виділить на відновлення сходу України $4 млн», – повідомив посол на конференції, передає «Інтерфакс».
За даними ЗМІ, $1,01 млн інвестується через Програму розвитку ООН на економічне відновлення та відновлення критичної інфраструктури на сході України. Ще $ 1,27 млн – на відновлення й розвиток мирного існування на територіях Донбасу, $0,97 млн – на відновлення єдності й підтримку малого бізнесу в громадах, постраждалих від конфлікту на сході країни. Ще $0,87 млн планується виділити через ЮНІСЕФ на розвиток освіти у деяких регіонах Донецької та Луганської областей.
Зазначимо, у першій половині квітня Україна очікує на 600 млн євро макрофінансової допомоги з боку Євросоюзу та на $1 млрд від МВФ. Про це 30 березня заявив президент України після зустрічі на Мальті з главою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером та канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
Також 30 березня президент України Петро Порошенко дав розпорядження Генштабу ЗСУ та Міністерству оборони щодо встановлення режиму тиші на Донбасі з 1 квітня 2017 року.