Масштаб Уотергейту: у Вашингтоні заговорили про імпічмент Трампу

Поки що одиниці, але вирішальними стануть наступні вибори до Конгресу

Фото facebook.com/DonaldTrump

Сенатор-республіканець Джон МакКейн, коментуючи ситуацію навколо розголошення президентом Трампом секретних розвідданих Росії, зазначив, що скандал набув масштабів Уотергейту, повідомляє кореспондент Euronews.

Республіканці починають усвідомлювати, що рано чи пізно доведеться мати справу з питанням імпічменту Трампу. Тим часом сенатор-демократ Ал Грін 17 травня публічно закликав до оголошення імпічменту президенту.

«Я піднімаюся сьогодні, пане спікер, щоб закликати до імпічменту президента Сполучених Штатів Америки за перешкоджання здійсненню правосуддя», – заявив він.

Посада президента дуже захищена. За законом лише Конгрес може вести слідство проти нього. Але для цього потрібна парламентська більшість. Наразі Конгрес контролюють республіканці. Якщо щось і зміниться, то у 2018 році, коли відбудуться вибори до Конгресу, припускає інформагентство.

Тим часом Кремль повідомив, що готовий надати стенограму бесіди міністра МЗС РФ Сергія Лаврова і президента США Дональда Трампа, якщо адміністрація США буде не проти. Про це заявив президент Росії Володимир Путін на прес-конференції, повідомило агентство ТАСС.

«Ми готові надати запис бесіди Лаврова з Трампом в Сенат і Конгрес США, звичайно, в тому випадку, якщо американська адміністрація цього захоче», – сказав Путін.

Водночас помічник президента РФ Юрій Ушаков уточнив, що мова йде про стенограму, тому що аудіозапис на таких зустрічах не ведеться.

Euronews повідомляє, що члени сенатського комітету з питань розвідки погано сприйняли цю ідею.

«Це не наші методи, – цитує видання їхні слова. – Якщо нам знадобиться допомога Путіна, ми по неї звернемося. Спочатку ми вивчимо американські документи, а не будемо покладатися на путінську Росію».

Це майже абсурдна ідея, заявили вони, що Кремль допомагатиме у розслідуванні, надаючи документи, які допомагають Дональду Трампу. За наявної ситуації це виглядає швидше поганим жартом, ніж чимось серйозним, зауважили члени сенатського комітету.

Нагадаємо, The Washington Post повідомив, що Трамп передав Лаврову розвіддані від союзників, які призначалися тільки для службового користування всередині уряду США.

Зокрема Трамп описав деталі загрози з боку терористів ІДІЛ, пов'язаної з можливим використанням ноутбуків як способом пронести вибухівку на літаки. За словами джерел, Росія може використати цю інформацію для викриття союзника США або для розкриття методів американської розвідки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS