За розвитком діалогу в Twitter між Україною та Росією спостерігали видання The Independent та CNN.
«Посольство Росії у Великобританії, як правило, відоме своєю зухвалістю, але тепер офіційний аккаунт України долучився до інформаційної війни. І зовсім не хакерськими атаками, а добре зробленими «гіфками» – пише The Independent.
«Через домінуючий вплив Дональда Трампа і наші власні вибори колишній член СРСР вислизнув з нашої уваги», – пише британське видання про Україну, зауважуючи, що протистояння з Росією почалося з 2014 року після військового вторгнення РФ та анексії Криму.
Після того, як Путін під час зустрічі з Еммануелем Макроном згадав про «нашу» (маючи на увазі «російську») княжну Анну Ярославну, яка нібито поклала початок французько-російським дипломатичним зв’язкам, офіційний аккаунт України розмістив у Twitter картинку:
When @Russia says Anne de Kiev established Russia-France relations, let us remind the sequence of events pic.twitter.com/nBKhQdyKql
– Ukraine / Україна (@Ukraine) 30 травня 2017 р.
У ті часи, коли київська княжна Анна Ярославна поклала початок зв'язків Києва з Францією, Москви ще взагалі не було, – стверджують автори допису, припускаючи, що Росія намагається привласнити собі чужу історію.
«Росія» у Twitter відповіла, що пишається «спільною історією» України, РФ та Білорусі та заявила, що у добу Анни Ярославни Великий Новгород уже був достатньо розвиненим.
@Ukraine We are proud of our common history. 🇷🇺, 🇺🇦 & 🇧🇾 share the same historical heritage which should unite our nations, not divide us. pic.twitter.com/hdmkuGy22p
– РоссиЯ 🇷🇺 (@Russia) 30 травня 2017 р.
У відповідь на це український аккаунт розмістив «гіфку» із мультсеріалу «Сімпсони», на якій представник Радянського Союзу в ООН змінює свою табличку на «Росія».
«Ти зовсім не змінилася, чи не так?» – йдеться в звертанні «України» до «Росії».
@Russia You really don't change, do you? pic.twitter.com/HDfS9A8jWZ
– Ukraine / Україна (@Ukraine) 30 травня 2017 р.
На переписку двох країн у Твіттері звернули увагу багато світових ЗМІ та інтернет-користувачів.
«Світ побачив інноваційне використання дипломатії гіфок», – іронічно зазначив новинний канал CNN.
Слід зазначити, що авторський колектив профілю України у Twitter невідомий. Як стверджує DW, українські ЗМІ з посиланням на власні джерела писали, що проект курирує Адміністрація президента України.
Оновлено: За розвитком подій у Twitter слідкує «Голос Америки».
До суперечки між країнами підключилося МЗС РФ і заявило, що «у 1051 Київ був столицею єдиної Русі, яка включала території сучасних Білорусі, України та Росії». «Україно, не заздри», – пише відомство Лаврова.
Don't be jealous, @Ukraine. In 1051 Kiev was capital of the united #Rus which included territories of modern 🇧🇾, 🇺🇦 and 🇷🇺. pic.twitter.com/TMX5KiGAPl
– MFA Russia 🇷🇺 (@mfa_russia) 30 травня 2017 р.
На що український профіль відповів, що Київська Русь в ті часи простягалася до сучасних територій Естонії, Литви та Латвії, Польщі, Чехії та Румунії.
«Досить уже цих нісенітниць про триєдину націю, дотримуйтеся міжнародних законів, будь ласка», – зазначила «Україна», додавши «гіфку» здивованого Шерлока з однойменного серіалу.
Kyivan Rus stretched to modern-day areas of 🇪🇪 🇱🇹 🇱🇻 🇵🇱 🇸🇰 🇲🇩 too. Don’t give the “triune nation” nonsense pls and comply with int law pic.twitter.com/DVO9NToZiP
– Ukraine / Україна (@Ukraine) 30 травня 2017 р.
Інтернет-користувачі з цікавістю стежать за перепалкою двох країн, залишаючи влучні коментарі:
«В які цікаві часи ми живемо: в Twitteri розгорнулася боротьба двох країн» – користувач @Miss Mary
«Друзі, хай ця фантастична сварка не обернеться використанням ракет, або захопленням КИМОСЬ чужого півострова, окей?» – користувач @Sipho Hlongwane.
Guys. This fantastic twitter beef does NOT have to involve any missiles, or SOMEBODY invading someone else's peninsula, okay? pic.twitter.com/8elvb1LXyj
– Sipho Hlongwane (@comradesipho) 30 травня 2017 р.
Журналісти світових ЗМІ спостерігають за перепискою і вправляються в красномовних формулюваннях:
«Офіційний акаунт України в Twitter завдав удару у відповідь по Росії», – пише журналіст «Голосу Америки» Стів Герман.
«Овва! Україна та Росія сваряться у Twitter», – пише Яшар Алі з New York Magazine.
«Україна буквально тролить Росію у Twitter мемами із «Сімпсонів"», – констатує Стів Ковпак з американського каналу CNBC.
«Україна та Росія твітяться між собою, ще і gif-ки «Сімпсонів» використовують. Жити стало краще, товарищі. Жити стало веселіше», – зазначив Ювал Вебер, дослідник Центру Російських досліджень у Гарварді.
Mind слідкує за розвитком подій.