Макрон та Путін: про що говорили президенти

Макрон та Путін: про що говорили президенти

Зустріч між політиками тривала майже три години

Макрон та Путін: про що говорили президенти
Фото kremlin.ru

Сьогодні у Парижі, у Версальському королівському палаці відбулася зустріч президента Франції Еммануеля Макрона з президентом Росії Володимиром Путіним, повідомляє ВВС.

Війна в Україні і «нормандський формат»

Окрім інших питань президенти обговорили конфлікт в Україні. Слід якомога швидше провести переговори у «нормандському форматі», наголосив на прес-конференції після зустрічі з Путіним президент Франції.

«Ми обговорили втілення у життя мінського процесу. Наше бажання полягає в тому, щоб якомога швидше було проведено переговори у «нормандському форматі», – заявив Макрон.

Президент Франції зазначив, що хотів би у рамках «нормандського формату» заслухати доповідь ОБСЄ щодо ситуації на Сході.

«Я хотів би, щоб ми нарешті досягли вирішення конфлікту», – додав Макрон.

Французький лідер публічно підкреслив, що посилить антиросійські санкції в разі ескалації ситуації на Донбасі.

Russia Today і Sputnik – «брехлива пропаганда»

Відповідаючи на питання, чому Макрон не допустив до своєї кампанії російських журналістів під час виборів, він сказав, що російські ЗМІ насправді були «органами впливу і пропаганди».

«У мене завжди були хороші відносини з іноземними журналістами, з ними потрібно спілкуватися. Але Russia Today і Sputnik ведуть себе не як видання, а як органи впливу і брехливої пропаганди. Тому я відчув, що вони не повинні мати доступу до моєї штаб-квартири», – заявив французький президент.

Північна Корея

Лідери двох країн обговорили ситуацію з ядерною проблемою на Корейському півострові.

«Не обійшли увагою таку складну і небезпечну ситуацію, як ситуацію з ядерною проблемою в Північній Кореї і північнокорейською ракетною програмою. Ми сповнені рішучості шукати спільні рішення всіх цих проблем», – заявив Путін на прес-конференції.

Порушення прав людини у Чечні

Еммануель Макрон заявляє, що домовився з Путіним разом відстежувати ситуацію з правами геїв у Чечні.

«Ми говорили про ЛГБТ в Чечні, а також про неурядові організації в Росії. Я дуже чітко сказав президенту Путіну, чого очікує Франція з цього питання, і ми домовилися, що будемо регулярно відслідковувати ситуацію разом», – сказав Макрон за підсумками переговорів із Путіним.

За його словами, російський президент повідомив йому, що «кілька разів вживав заходів, що стосуються ЛГБТ у Чечні, для того, щоб повністю дізнатися всю правду про те, що відбувається, працювати з місцевою владою і врегулювати цю делікатну ситуацію».

«Це відповідає нашим цінностям», – зазначив Макрон.

Сирія

«Нам не можна допустити розпаду сирійського держави і того, щоб ситуація погіршилася в цьому регіоні», – заявив Макрон.

Він зазначив, що хотів би, щоб Франція і Росія співпрацювали в сирійському питанні, та підкреслив, що в Сирію повинен бути забезпечений доступ гуманітарних місій. Водночас він наголосив на неприпустимості застосування хімічної зброї.

«З нашого боку (Франції – ред.) існує червона лінія у вигляді використання хімічної зброї. Будь-яке використання хімічної зброї відразу ж буде приводом для відповіді з боку Франції принаймні», – заявив Макрон.

Нагадаємо, сьогодні президент Франції приймав російського президента у Версалі. Офіційним приводом для зустрічі стала виставка Ермітажу, яка зараз проходить у Версалі на честь 300-річчя першого візиту у Париж царя Петра І. Цей візит започаткував двосторонні дипломатичні відносини між двома країнами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті