Катарці готуються до економічної блокади

Жителі країни масово скуповують продукти харчування

фото Shutterstock

Жителі столиці  Катару Дохи масово закуповують продукти харчування у зв’язку з тим, що ряд держав розірвали дипломатичні відносини з цією країною і це може вилитись у економічну блокаду. Про це повідомляє CNN, посилаючись на публікації у соціальних мережах.

Як повідомлялось раніше, Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ, Бахрейн, Лівія, Ємен, Мальта та Маврикій розірвали усі дипломатичні відносини із Катаром, звинувативши країну у підтримці тероризму.

Катар – одна із найбагатших країн світу. Але оскільки країна знаходиться переважно в пустелі, їй доводиться розраховувати на імпортні продукти харчування. Дані Світового банку показують, що в 2015 році Катар імпортував продовольчих товарів на суму близько $1 млрд, причому третина з них надходила з Саудівської Аравії та ОАЕ.

Саудівська Аравія розірвала всі сухопутні, морські та повітряні зв’язки з Катаром, ОАЕ також закрили свої аеропорти та гавані для рейсів і доставки до Катару.

«Продовольча безпека – велика проблема тут, у Катарі, – сказав професор Катарського університету Адель Абдель Гафар. – Закриття повітряного та сухопутного зв’язку має наслідки для ланцюга поставок продовольства».

Він зазначив, що місцеві супермаркети в понеділок були заповнені людьми, а деякі полиці залишились пустими, включаючи відділи молочної продукції та птиці. Деякі катарці розміщували фото переповнених покупцями магазинів у соцмережах.

Якщо поставки із двох джерел припиняться, Катару доведеться шукати нові. «Ця (дипломатична) криза зачепила супермаркети, уряд ще не дав відповіді, але я думаю, він швидко зреагує і люди отримають молоко, птицю та інші продукти з інших країн», – сказав Абдель Гафар.

Іранське інформагентство повідомило, що Іран готовий почати відправляти свої продовольчі товари до Катару протягом 12 годин.

Бажання Катару співпрацювати з Іраном є одним із джерел напруженості з іншими арабськими сусідами. Іран та Катар мають найбільші газові родовища у світі. Їх запаси в 1800 трлн кубічних футів перетворили Катар на провідного світового експортера скрапленого природного газу і призвели до економічного підйому країни. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS