Арабські країни одна за одною розривають усі зв’язки з Катаром (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Арабські країни одна за одною розривають усі зв’язки з Катаром (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Розірвання дипломатичних відносин матиме вплив на всі країни Близького Сходу

Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ та Бахрейн розірвали усі зв’язки з Катаром в понеділок, звинувативши країну в підтримці тероризму. Про це повідомляє Reuters.

Таке узгоджене рішення різко загостює суперечку щодо підтримки Катаром Мусульманського Братства, найстарішого в світі ісламістського руху, та додатково звинувачує країну у підтримці регіонального заклятого ворога Ірану.

Три держави Перської затоки оголосили про закриття транспортних зв’язків з Катаром і дають катарським громадянам два тижні, щоб ті покинули згадані країни. Катар було також виключено із арабської коаліції в Ємені.

Ці заходи стали більш жорсткими, ніж запроваджені протягом останніх восьми місяців, коли Саудівська Аравія, Бахрейн та ОАЕ відкликали своїх послів із Дохи. Тоді транспортні зв’язки було збережено, а катарців не виганяли.

Розкол між Дохою та її найближчими союзниками матиме наслідки для Близького Сходу, де країни Перської затоки використовували їх фінансову та політичну владу для впливу на події у Лівії,Єгипті, Сирії, Іраку та Ємені. 

Також, як стало відомо, вслід за ОАЕ, Бахрейном, Саудівською Аравією та Єгиптом, розірвати дипломатичні відносини вирішили уряди Ємену та Лівії. Про це повідомляє DZ Breaking.

В свою чергу, як повідомляє Al Jazeera, міністерство закордонних справ Катару назвало заходи вжиті сусідніми арабськими країнами «необґрунтованими».

«Мета відома і вона полягає у тому, щоб узяти країну під опіку. Це само собою є порушенням його (Катару) суверенітету як держави» , – зазначили в МЗС. 

Як повідомляє Alarabiya, Мальта та Маврикій також відмовились від продовження будь-яких дипвідносин із Катаром.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло