Теплоелектроцентралям також планують впровадити нову методику розрахунку тарифів, яка враховуватиме псевдотранспортування вугілля з портів Голландії.
Про це йдеться у проекті постанови НКРЕКП, оприлюдненому 14 червня на її сайті, передають «Наші гроші».
У 2016 році НКРЕКП ввела так званий «роттердамський» тариф для теплових електростанцій (ТЕС). Тепер же його планують розповсюдити і на теплоелектроцентралі (ТЕЦ), яких в Україні налічується більше трьох десятків.
Наразі тариф ТЕЦ формується за принципом «реальні затрати на виробіток плюс прибуток». З введенням нової формули зміниться сам принцип.
ТЕЦ закладатимуть у ціну виробленої електроенергії не справжню закупівельну ціну вугілля, а вартість вугілля, яке нібито купується в портах Голландії по середнім цінам ф’ючерсних котирувань і нібито транспортується морем в українські порти і далі везеться залізницею на склади енергетиків.
Нововведення для ТЕЦ набере чинності, якщо НКРЕКП затвердить цю постанову.
Нагадаємо, постановою НКРЕКУ №289 від 3 березня 2016 року в ціну виробленої українськими теплоелектростанціями електроенергії була закладена вартість вугілля по так званій формулі «Роттердам плюс». Формула розраховується виходячи з цін на вугілля в порту Роттердама і вартості його доставки в Україну.
У Генеральній прокуратурі, як запевняє генпрокурор Юрій Луценко, триває робота з перевірки законності методики розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії, прийнятої Нацкомісією, відомої як «Роттердам плюс».