Генпрокуратура перевіряє законність формули «Роттердам плюс»
Формула могла дозволити ДТЕК отримати додатково до 10 млрд грн необґрунтованого доходу
У Генеральній прокуратурі триває робота з перевірки законності методики розрахунку оптової ринкової ціни (ОРЦ) електроенергії, прийнятої Нацкомісією, що регулює енергетику (НКРЕКУ) в квітні 2016 року, відомої як «Роттердам плюс».
Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко в Facebook.
«Ви вже перевірили формулу Роттердам + і які висновки ГПУ», – запитав генпрокурора колишній член НКРЕКУ Андрій Герус під постом громадянського активіста Віктора Андрусіва в Facebook.
«Завдяки вашій інформації в Facebook йде робота в ГПУ» – відповів Юрій Луценко.
Нагадаємо, постановою НКРЕКУ №289 від 3 березня 2016 року в ціну виробленої українськими теплоелектростанціями електроенергії була закладена вартість вугілля по так званій формулі «Роттердам плюс».
Формула розраховується виходячи з цін на вугілля в порту Роттердама і вартості його доставки в Україну.
70% теплової генерації України сконцентровано в компанії ДТЕК Ріната Ахметова.
За розрахунками Андрія Геруса, введення методики розрахунку ОРЦ із застосуванням «Роттердам +» дозволило ДТЕК отримати додатково до 10 млрд грн необгрунтованого доходу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].