Генпрокуратура перевіряє законність формули «Роттердам плюс»

Генпрокуратура перевіряє законність формули «Роттердам плюс»

Формула могла дозволити ДТЕК отримати додатково до 10 млрд грн необґрунтованого доходу

У Генеральній прокуратурі триває робота з перевірки законності методики розрахунку оптової ринкової ціни (ОРЦ) електроенергії, прийнятої Нацкомісією, що регулює енергетику (НКРЕКУ) в квітні 2016 року, відомої як «Роттердам плюс».

Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко в Facebook.

«Ви вже перевірили формулу Роттердам + і які висновки ГПУ», – запитав генпрокурора колишній член НКРЕКУ Андрій Герус під постом громадянського активіста Віктора Андрусіва в Facebook.

«Завдяки вашій інформації в Facebook йде робота в ГПУ» – відповів Юрій Луценко.

Нагадаємо, постановою НКРЕКУ №289 від 3 березня 2016 року в ціну виробленої українськими теплоелектростанціями електроенергії була закладена вартість вугілля по так званій формулі «Роттердам плюс».

Формула розраховується виходячи з цін на вугілля в порту Роттердама і вартості його доставки в Україну.

70% теплової генерації України сконцентровано в компанії ДТЕК Ріната Ахметова.

За розрахунками Андрія Геруса, введення методики розрахунку ОРЦ із застосуванням «Роттердам +» дозволило ДТЕК отримати додатково до 10 млрд грн необгрунтованого доходу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло