Ціна біткоіна буде продовжувати зростати, доки не досягне 55 000 доларів до 2022 року. Такий прогноз робить Том Лі, стратег із Уолл-стріт, який працює в Fundstrat. Про це пише видання Futurism.
Розрахунки експерта базуються на економічних принципах дефіциту та ринкової нестабільності.
Лі вважає, що біткойн бере на себе роль, яку грав в економіці золотий запас: стає надійним і міцним засобом заощадження в часи спаду і нестабільності ринку. Це яскраво видно в країнах, де уряд контролює валюту, наприклад, в Китаї чи Японії, пише видання.
Багато хто критикує біткоін за надто різкі коливання курсу – зараз він досяг волатильності в 75% – і переконують, що з цієї причини він не може бути безпечним засобом заощадження. Однак Лі в інтерв'ю виданню Coin Telegraph заявив, що «волатильність золота досягала 90% в період з 1971 по 1980 роки, коли США відмовилися від «золотого стандарту» – отже, ми очікуємо, що волатильність біткоіна поступово вирівняється». За збігом, в цьому році вартість біткоіна перевищила вартість золота.
Стрімке зростання біткоіна виділяє його з ряду криптовалют. Для прикладу, в травні 2010 за 10 000 біткоінів можна було купити дві піци. Зараз це $25 млн.
Біткоін кардинально змінює наш погляд на економіку. Крім цього, він є одним з наочних прикладів технології blockchain.
Саймон Тейлор, співзасновник венчурного фонду blockchain, розповів в інтерв'ю урядовому відомству з науки, що ця технологія «наближає нас до миттєвої передачі активів і безпеки переміщення даних». Вlockchain так само вплине на обмін даними, як інтернет плинув на зв'язок, вважає він.
Фінансові аналітики Goldman Sachs не такі оптимістичні – вони пророкують біткоіну спад, а потім зростання до майже $4000. Точних термінів вони не називають, але просять запастися терпінням, тому що цей процес, на їхню думку, буде довгим.