Припинення торгівлі з непідконтрольними територіями у другому кварталі також позначилося на показниках економічної активності, перш за все промисловості. Про це говорять дані в інфляційному звіті НБУ за липень.
При цьому якщо показники діяльності підприємств гірничо-металургійному комплексі в цілому відповідають оцінкам НБУ впливу розриву транспортного сполучення на сході країни, то ситуація в енергетичному секторі виявилася дещо гірше, ніж очікувалося, що, однак, певною мірою зумовлено тимчасовими факторами (зокрема погодними умовами ).
Зростання Внутрішнього валового продукту в другому кварталі сповільнилося до з 2,5% 1,5% в першому кварталі і з 4,8% в четвертому кварталі 2016 року. У той же час НБУ погіршив оцінку зростання ВВП в першому кварталі до 2,5% з очікуваних раніше 3% через розрив відносин з НКТ і падіння в окремих секторах послуг, для яких визначальним є бюджетне фінансування (освіта, охорона здоров'я). При цьому НБУ зберіг погіршений в червні прогноз зростання ВВП за підсумками 2017 року в розмірі 1,6%.
Очікується, що в 2018 – 2019 роках зростання ВВП прискориться до 3,2% і 4%. В НБУ очікують, що цьому сприятимуть поступове пом'якшення фіскальної і монетарної політики, що буде стимулювати споживчий попит.
«Основним двигуном економічного зростання на прогнозному горизонті буде приватне споживання завдяки зростанню реальної зарплати і підвищення пенсій восени 2017 року, поліпшення споживчих настроїв населення і відновлення кредитування», – йдеться в звіті НБУ.
Нагадаємо, в першому кварталі ВВП зріс на 2,5%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, проте зменшився на 0,3%, в порівнянні з попереднім кварталом.