Українські коксохімічні заводи (КХЗ) в I півріччі 2017 року скоротили виробництво металургійного коксу 6% -й вологості на 22,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 5,040 млн тонн.
Про це повідомляє Інтерфакс.
В об'єднанні коксохімічних підприємств «Укркокс» (Дніпро), в червні випущено 864 000 тонн коксу, в попередньому місяці – 849 000 тонн.
Як повідомив генеральний директор «Укркокса» Анатолій Старовойт, в червні коксохімічні підприємства нарощували обсяги виробництва.
При цьому він зазначив, що є надія на запуск Дніпровського меткомбінату з 24 липня, тоді виробництво коксу ще більше збільшиться.
«Однак переговорів ДМК по коксу поки немає, і невідомо, звідки вони планують здійснювати поставки», – зазначив співрозмовник агентства.
У той же час гендиректор зазначив, що під існуючий рівень потреб метпідприємств країни забезпечення коксом повне, і для цього є коксівне вугілля як вітчизняного видобутку, так і завозяться по імпорту.
Раніше Старовойт повідомляв, що співвідношення українського та імпортного вугілля зберігається на рівні 26-28% і 74-72%. Поставки вугілля по імпорту, в основному, здійснюються з США, РФ, Казахстану і Польщі.
Гендиректор «Укркокса» також повідомляв, що КХЗ орієнтуються на загальну виплавку обсягу чавуну на українських заводах, без неконтрольованої території, на рівні 18,8 млн тонн за рік.
Як повідомлялося, Україна в 2016 році імпортувала з РФ 7 млн тонн вугілля. У 2017 році розраховує, зокрема, на 3,5 млн тонн коксівного вугілля власного видобутку, плюс 4 млн тонн імпортувати з далекого зарубіжжя – США, Канади, Індонезії. Також на імпорт з Росії.
Нагадаємо, що сталеплавильне підприємство «Електросталь» (Курахово Донецької обл.) у I півріччі 2017 року збільшило виробництво безперервнолитої заготовки на 24,76% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – до 201 774 тонн.