Німецький виробник люкс-автомобілів Audi потрапив у немилість до китайських споживачів за рекламний ролик, у якому жінка порівнюється із вживаним автомобілем, пише The Telegraph.
У рекламі зображено, як весільна церемонія переривається матір'ю нареченого, яка починає вивчати наречену, перевіряти її зуби, вуха і груди, шокуючи молоду жінку та присутніх.
Потім зʼявляється зображення автомобіля Audi з озвученням: «Важливе рішення слід обдумувати ретельно» – і запрошення для глядачів відвідати сайт із продажу вживаних авто.
Реклама викликала люту реакцію в китайському Інтернеті.
«Audi зʼїхала з глузду, порівнюючи жінок з вживаними автомобілями», – пишуть вони в Sina Weibo, китайській версії Twitter. Не менше обурених коментарів і в мережі WeChat, яку використовують сотні мільйонів людей.
Користувачі вимагають від компанії вилучити відео з Інтернету і публічно вибачитися.
Представник Audi заявив, що розслідування щодо ролика вже ведеться і що маркетинговий відділ компанії в Китаї знаходиться під відповідальністю її місцевого партнера по спільному підприємству.
Негативна реакція соцмереж у Китаї може негативно вплинути на бренд. Продажі Audi, яка належить Volkswagen, в цьому році в Китаї і без цього були дуже слабкими, зазначає Reuters.
Між тим китайський ринок вважається дуже перспективним для автовиробників класу преміум, оскільки підвищення рівня життя і поява процвітаючих приватних підприємств сприяють зростанню продажів.
Це не перший рекламний скандал за останній час. Минулого року один з виробників прального порошку отримав звинувачення в расизмі. В його рекламі було показано, як біла жінка поміщає чорного чоловіка в пральну машину, і він виходить звідти вже білим, на радість жінки.