Національний банк затвердив порядок оцінки деривативів. Він містить опис методик, які використовуються Національним банком для оцінки справедливої вартості біржових і позабіржових деривативів.
Про це йдеться в повідомленні НБУ, передають Українські Новини.
Порядок розроблено відповідно до вимог Міжнародного стандарту фінансової звітності 13 «Оцінка справедливої вартості».
Також в порядку описано моделі для оцінки простих позабіржових деривативів: валютного форварда, валютного свопу, валютного опціону європейського типу, угоди про форвардну процентну ставку і простий своп процентної ставки.
В майбутньому Національний банк планує розробити калькулятори для оцінки справедливої вартості простих деривативів за допомогою описаних моделей і розмістити їх на сторінках свого офіційного інтернет-представництва.
У разі відсутності власних методик і моделей для оцінки справедливої вартості похідних фінансових інструментів, банки можуть використовувати підходи Національного банку.
«Порядок оцінки справедливої вартості похідних фінансових інструментів, операції з якими здійснює Національний банк України» затверджений постановою правління НБУ №437-рш від 13 липня 2017 року.
13 березня представники «реанімаційному пакету реформ», комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, «Української біржі» і Професійної асоціації учасників ринків капіталу і деривативів (ПАРД) на круглому столі обговорили законопроект №3498 про регульованих ринках і деривативи.
Експерти організації РПР запропонували направити законопроект про регульованих ринках і деривативи на повторне друге читання.
Вищевказаний законопроект 20 листопада 2015 року було подано до Верховної Ради.
У грудні того ж року комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував прийняти його в першому читанні з подальшим доопрацюванням.
31 березня 2016 парламент підтримав законопроект в першому читанні.
Протягом минулого року відбувалося активне обговорення законопроекту на базі різних дискусійних майданчиків.
За результатами дискусій законопроект був доопрацьований до другого читання і 18 жовтня 2016 профільний комітет рекомендував прийняти його в другому читанні.
Нагадаємо, що Київ 23 листопада 2015 офіційно запропонував власникам своїх єврооблігацій обміняти їх на єврооблігації України з погашенням в 2019-2020 роках і державні деривативи: за одну єврооблігацій номінальною вартістю $1 тис. пропонувалося дві суверенні єврооблігації з погашенням в 2019 і 2020 року кожна номіналом $0375 тис. і ставкою 7,75% річних і деривативи Державні $ умовної вартістю 0,25 тис.