У Греції арештовано росіянина Олександра Вінніка, якого підозрюють у відмиванні $4 млрд за допомогою біткоінів. Про це пише Reuters.
38-річного Вінніка арештовано в одному з найдорожчих готелів на північному узбережжі Греції за ордером США і доправлено в прокуратуру міста Салоніки. Поліція заявила, що Сполучені Штати будуть домагатися його екстрадиції.
Greece arrests Russian Alexander Vinnik, suspected of running $4 billion bitcoin laundering ring, on U.S. warrant https://t.co/HLl5MDevkM pic.twitter.com/mPNZjmQOmu
– Julie Laumann 🌎 (@crywolf33) 26 липня 2017 р.
За даними американських спецслужб, Віннік – один із керівників віртуальної валютної біржі BTC-e, за допомогою якої відмивалися кошти, добуті кібер-злочинним шляхом. Віннік успішно керував біржою з 2011 року.
«Арештовано видатного натхненника (mastermind) злочинної організації», – повідомили в грецькій поліції. В заяві правоохоронців ідеться, що з 2011 року через біржу вдалося відмити близько 4 млрд доларів.
Арешт Вінніка став ще однією успішною операцією США проти російських кіберзлочинців у Європі. Минулого тижня Міністерство юстиції США закрило популярний в даркнеті маркетплейс AlphaBay.
Alexander Vinnik Arrested in Greece with Ties to Money Laundering, BTC-e, Mt. Gox Theft https://t.co/0vKjLm6OJW pic.twitter.com/NTQ9l37JsM
– Freebie City (@FreebiesCity) 26 липня 2017 р.
Біржа BTC-e – один із найстаріших і найбільш темних віртуальних обмінів валюти, яка дозволяла анонімним користувачам торгувати біткоінами проти державних валют, таких як долар США.
Це один з найбільших у світі електронних майданчиків для відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом. За даними Мін'юсту США, на BTC-e відмивалися кошти, отримані в результаті кібератак і вирусів-вимагачів, наркоторгівлі та ухилення від податків.
До сьогодні люди, які стояли за цією платформою, залишалися невідомими.
Злочинна організація, стверджує Мінюст США, мала відношення і до частини коштів, які зникли після банкрутства біткоіни-біржі Mt. Gox. В результаті зламу Mt. Gox в 2014 році було викрадено близько 850 000 біткоінів, і як стверджують правоохоронні органи, 306 853 біткоінів з них було переведено на гаманці, пов'язані з BTC-e.
Примітно, що одночасно з арештом Вінніка сама біржа BTC-e перестала працювати, повідомивши на своїй сторінці в Твіттері причину – «технічні роботи» на сайті. На даний момент біржа досі недоступна, і в останньому твіті повідомила, що «технічні роботи» триватимуть ще 5-10 днів.
Update2: На данный момент ведутся работы по восстановлению работы сервиса. Примерные сроки от 5 до 10 дней. Спасибо за понимание #btce
– BTC-E (@btcecom) 26 липня 2017 р.
Нагадаємо, у квітні в іспанській Барселоні за запитом США арештовано російського хакера Петра Левашова, засновника ботнета Kelihos – мережі заражених комп’ютерів, якими можна управляти дистанційно, без відома користувачів. Левашова чекає екстрадиція до США і судовий процес. Прокурори вимагають для нього 52-річний термін за гратами.