Російського хакера Левашова готують до екстрадиції в США, йому загрожує 52 роки в'язниці

Російського хакера Левашова готують до екстрадиції в США, йому загрожує 52 роки в'язниці

Створена Левашовим мережа розсилала 2500 спам-листів щодня і заробляла сотні тисяч доларів

Російського хакера Левашова готують до екстрадиції в США, йому загрожує 52 роки в'язниці
Фото Maria Levashova

Дружина підозрюваного російського хакера Петра Левашова, якого чекає екстрадиція з Іспанії в США, повідомила Reuters, що він відкидає звинувачення в організації однієї з найбільших у світі мереж спаму.

36-річний житель Петербурга Левашов був заарештований під час відпустки в Барселоні в квітні. Прокуратура США звинуватила його в хакерстві, заявивши, що він керував мережею з десятків тисяч заражених комп'ютерів, що використовуються кіберзлочинцями.

Прокурори вимагають для хакера 52-річний термін, а в середу в Мадриді очікується слухання у справі.

Левашов, в інтернеті відомий як Peter Severa, довгі роки числився серед 10 найактивніших спамерів у світі, за даними групи з відслідковування спаму Spamhaus.

Дружина підозрюваного, Марія Левашова, сказала, що її чоловік досі не бачив повного тексту звинувачення. Вона також звинуватила іспанську владу в поганому поводженні з ув’язненим.

«Дії іспанською і американської влади направлені на те, щоб довести його до такого стану, щоб він не зміг прийти до суду», – сказала вона, додавши, що його тримають в одиночній камері, до нього не пускають адвоката і часто перевозять з в'язниці до в’язниці без попередження, тобто вона вже не знає, де він.

Пенітенціарна служба Іспанії відкидає ці звинувачення, заявляючи, що ув’язненого «неможливо» позбавити доступу адвоката.

ФБР, Мінюст США та МЗС Росії поки що не коментують ситуацію.

Левашова звинувачують у запуску сумнозвісного ботнета Kelihos – мережі заражених комп’ютерів, якими можна управляти дистанційно, без відома користувачів. Кіберзлочинці використовують їх для поширення вірусів, вірусів-вимагачів на зразок Petya, фішингових листів та інших спам-атак.

Мережа Kelihos налічувала понад 100 000 заражених комп'ютерів, і кожні 24 години могла відправляти більше 2500 листів зі спамом. Згідно зі звинуваченням, Левашов стягував від $300 до $500 за мільйон повідомлень, ця діяльність зробила його багатим.

На діаграмі видно, як упала активність Kelihos після арешту Левашова на початку квітня.

Російського хакера Левашова готують до екстрадиції в США, йому загрожує 52 роки в'язниці
Twitter Eric JN Ellason @SlickRockWeb

Щоб комп'ютер потрапив у «рабство», користувачеві достатньо було перейти за посиланням від незнайомого користувача в Facebook і завантажити програму, яка видавалася за фотоальбом.

Тричі ботнет вдалося нейтралізувати, проте кожного разу мережу розросталася знову і ставала більш стійкою.

Левашов не тільки здавав свої ботнети всім охочим, але й виступав посередником між розробниками вірусів і власниками спам-інфраструктури.

За оцінками експертів, власники спамерського ботнету могли заробляти сотні тисяч доларів щодня.

Як пише New York Times, ботнет Kelihos використовувався для маніпуляцій громадською думкою перед президентськими виборами в Росії 2012 року.

З його допомогою мільйони користувачів отримали спам із фейковою новиною про те, що кандидат у президенти Росії Михайло Прохоров нібито заявив про свою гомосексуальність.

Нагадаємо, антивірусна компанія ESET виявила мережу ботнета, яка за 5 років заразила шкідливим ПЗ понад 100 000 комп'ютерів в Україні і ще більше в Росії. Stantinko розсилала програми, які самовстановлювалися без відома користувача, і комп’ютер переходив під дистанційне керування кіберзлочинців.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло